Kanoe.cz

"Budějovice-Praha" se blíží

Start letošního 2. ročníku (celkem 29. ročník) obnovené „vodácké legendy“, kanoistického maratonu z Budějovic do Prahy, se přiblížil. Start závodu bude v pátek 12. srpna 2008 v 8.00 z přístaviště Lannovy loděnice v Českých Budějovicích.

Na trať se vydá vstříc historické sportovní „nesmrtelnosti“ řada loňských borců i noví „odvážní“, pro které je absolvování cca 170 km dlouhé vzdálenosti v překrásné přírodní scenérii, kterou vytvořila řeka Vltava, otázkou osobní cti. Na startu jsou letos přihlášeny i ženské deblkajaky a tak je naděje, že zažijeme historický okamžik. Zatím závod dokončily pouze 2 statečné ženy, ale vždy ve smíšené posádce.

Podoba závodu se v historii často měnila. Poprvé se jelo dokonce nonstop, pak byl závod rozdělen do 2 a 3 dnů, postupně i na několik etap v rámci dne. Vltava tehdy aspoň v některých partiích tekla a závodníci museli překonávat řadu jezů. Stejně jako v loňském roce se pojede ve 3 dnech a zejména první etapa přichystá pro závodníky množství překážek v podobě jezů, přehrad či norných stěn. Výhledová předpověď počasí nevěští žádné tropické teploty a doufejme, že se nebude opakovat ani loňský rok, kdy většinu závodu propršelo a bylo kolem 15 °C. Zase ale voda v řece místy dost tekla, tak bude letos obtížné pokořit časy z loňska. Závod bude letos celkem o 7 km kratší (nejede se na Otavu a cíl je o 1 km blíž v Hodkovičkách, u vodácké krčmy „U Sváry“), tak se nechme překvapit.

Vy, co chcete jet, a ještě jste se nepřihlásili, tak to prosím co nejdřív udělejte, aby měli organizátoři lepší přehled při objednávce noclehů či stravy. Vy, co váháte nebo se té vzdálenosti bojíte, tak vás můžu ujistit, že v loňském roce jsme spolu všichni „rychlostňáci“, turisti, „seakajakáři“ či sjezdaři utvořili slušnou partičku, která spolu prožila něco velkého, nezapomenutelného. Výborné vzpomínky nám zůstaly i na společné večery, kdy jsme si při lízání ran a šrámů znovu rozebírali předchozí etapy. Zejména my chlapi máme před sebou rádi nějaké výzvy, někdo vyleze na Everest, někdo zdolá severní pól, já jsem loni dal Budějovice-Praha na kajaku. Věřím, že stejně to cítí i ti, kteří jeli se mnou.

Takže, příští pátek vás čekám na startu!!!

Pro bližší informace zejména o detailním průběhu závodu sledujte www.sportzbraslav.org/budejovicepraha, http://www.facebook.com/group.php?gid=115245611845849&ref=ts nebo http://www.facebook.com/event.php?eid=149988188407631.

autor článku Pavel Šára

 

ME Bělehrad

belgrade2018 logo 1357.jpg

Olympijské naděje

ME juniorů a U23 2017 - Sprint

ME Sprint - Plovdiv 2017

ME Marathon 2017

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

SP Belehrad

logo Belehrad

 

SP SZEGED

logo szeged2017

 

SP Montemor-o Velho

thumb logo sprint SP1

 

Olympijské naděje - Szeged

Mistrovství Evropy juniorů a U23 - sprint

 
nabreziMM
Český svaz kanoistů se stal podepsáním partnerské smlouvy s Městem Kadaň v roce 2008 partnerem projektu Nábřeží Maxipsa Fíka v Kadani (CZ, 1.09/1.2.00/09.00052).

RSS rychlost