Kanoe.cz

Morava opět výtečně reprezentovala rychlostní kanoistiku

slaskmVýběr žebříčku Velkomoravské ligy znovu skvěle reprezentoval českou rychlostní kanoistiku na dvou mezinárodních závodech v polském Slezsku-Meczu kajakowem v Kaniówě a Pucharu Polski Południowej v Katovicích. Patnáctka pádlujících získala v polské, slovenské a ukrajinské konkurenci obě vítězné trofeje věnované maršálkem vojvodství.

Dorostenec Šuba, kanoistka Jurečková, žáci Macháček, Minařík a Ševčíková byli vyhodnoceni nejúspěšnějšími závodníky ve svých kategoriích.

Historie výjezdů moravských rychlostních kanoistů do sousedního polského Slezska začala koncem osmdesátých let pod taktovkou olomouckého a maratonského národního trenéra Hugo Švába, posléze na tradici navázali v Ostrožské Nové Vsi a následně se zrodila myšlenka moravského výběru, který kromě pravidelných startů v Polsku reprezentoval v minulosti také v italské Savoně. Duší spolupráce je vitální předseda slezského svazu Czeslaw Górka, který organizuje výjezdy slezských výběrů na Moravu a Slovensko.

Složení týmu:

  • ŠUBA Květoslav 2000, Olomouc
  • JUREČKOVÁ Eliška 2001, MINAŘÍK Jiří 2002, ZENDULKA Ondřej 2002, JUREČKOVÁ Petra 2004, BARTÁKOVÁ Kateřina 2005, všichni Kojetín
  • SOLAŘOVÁ Kateřina 2000, HERMÉLY Gabriela 2002, MACHÁČEK Jan 2002, ŠEVČÍKOVÁ Inka 2002, MACHÁČEK Vojtěch 2004, všichni Přerov
  • KRUŠINA Filip 2000, VÁVERKA Ondřej 2002, PAVLÍČEK Jan 2004, PRCHLÍK Ondřej 2005, všichni Ostrožská Nová Ves
  • manažer MACHÁČEK Petr, Přerov, trenér ZENDULKA Aleš, Kojetín, vedoucí výpravy PJAJČÍK Vít, Ostrožská Nová Ves

Odkazy na fotografie a další podrobnosti včetně kompletních výsledků budou k dispozici na onv-canoe.cz

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost