Kanoe.cz

Sedlecká 500 a Štít města Plzně

Druhá série závodů Západní Golden League proběhla 4.7. v Plzni na Radbůze a 5.7. v Sedlci na rybníce.

V konečném hodnocení oddílů skončil Spartak Sedlec na čtvrtém místě za vítěznou Kadaní, druhým Prazdrojem Plzeň a třetím Chomutovem. Na dalších místech se umístily oddíly Týna nad Vltavou, Chebu, Sparty, Jablonce, Sedlčan, Pardubic, Sokola pražského, Dukly Praha, Ústí, Nymburka, Děčína, USK Praha a Hranic tzn. 16 oddílů.

- Bodování oddílů

 - Výsledky

- Fotky

Vítěze jednotlivců jsme měli dva. Stejný počet bodů 36, získali Jindřich Borkovec z Chebu a Radek Šlouf z Prazdroje Plzeň. Na třetím místě se umístil Ivan Procházka také z Plzně.

Při desátém ročníku memoriálu Otakara Vykouka na Sedleckém rybníce, byli diváci svědky startu 70-ti závodů na trati 200m, 500m, 2km a 3km. Závod byl tak jako každým rokem rozšířen o netradiční disciplýny jakýmy jsou kajak dvojic mix a 4×100m kajak štafeta. Novinkou byl závod příchozích na turstických kanoích. Vítězem se mimo očekávání stala dvojice Šonka-Šerý z Týna nad Vltavou. Bohužel tito žáci si dvě lahve sektu neužili, jelikož nezletilým se alkohol nedává, tak ceny propadli vedoucím Týna. Na druhém místě dojela dvojice posádky z Kadaně a na třetím místě manželé Manovi ze Sedlce.

Krásné počasí přálo tak jako každý rok a my jsme byli Otovi vděčni.

Díky.

Musím říci, že tento ročník byl obsazen kvalitně a velmi se nám podařil. Škoda jen úrazu Ondry Naxera z Chomutova, který se zranil při pádu z mola do mělké vody. „Ať se ti to Ondřeji brzo zahojí“.

 

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost