Kanoe.cz

Na valné hromadě sekce rychlostní kanoistiky ČSK převzaly ocenění nejlepší kluby

VH klubyValná hromada sekce rychlostní kanoistiky Českého svazu kanoistů proběhla v sobotu 30. listopadu v Nymburce. Zúčastnili se jí představitelé 46 oddílů. Předseda sekce i svazu Jan Boháč přednesl zprávu o činnosti. Vyzdvihl organizaci mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let, které proběhlo v červenci v Račicích, a informoval o přípravách evropské olympijské dokvalifikace a závodu Světového poháru, které se v Labe aréně Račice budou konat od 6. do 10. května 2020. Vyzval zástupce klubů, aby pomohli hledat dobrovolníky pro tuto akci. "Světový pohár a olympijská dokvalifikace budou hlavní soutěží rychlostní kanoistiky v České republice," dodal Jan Boháč.

44. ročník tradičního Mikulášského vodáckého půlmaratonu

2019 11 25V sobotu 7/12/2019 se koná již 44. ročník tradičního Mikulášského vodáckého půlmaratonu v Hradci Králové. Informace jsou na stránkách běhu,: mikulasskybeh.cz , včetně přihlašovacího modulu. Pokud chcete běžet v kategorii vodáků, napište od kolonky oddíl vodák, případně kanoista a nebudete platit startovné.

Březina si v nejúspěšnější maratonské sezoně poprvé připustil myšlenky na zlato

brezka1Dvě medaile ze Světového poháru a celkové vítězství v něm. Bronz a stříbro z mistrovství Evropy. A k tomu ještě stejnou sbírku z mistrovství světa. Skvělou maratonskou sezonu, nejlepší v kariéře, má za sebou kanoista Jakub Březina. „Ještě bych to do budoucna chtěl přenést do pětikiláků v rychlostní kanoistice. Kdyby se to někdy povedlo, bylo by to super. Tohle je pro mě teď asi priorita,“ řekl šestadvacetiletý závodník.

Průběžné výsledky 2.kola výběru do SCM 2020

Výsledky obecných testů z 9. a 10. listopadu, pořadí v jednotlivých věkových kategoriích podle bodových zisků SCM, náhradní termín testů SCM, termín testů RDJ

Z jednání vedení SRK ČSK

Zápis ze 7.schůze výkonného výboru SRK ČSK ZDE PDF

Běžecký závod "Král Točné"

2019 Kral TocnePozvánka na běžecký závod - Král Točné - Žaludská osma, který se koná 9.11.2019. Přijďte si poměřit své běžecké síly před zimní sezónou. Propozice závodu najdete v článku.

Předběžná termínová listina hlavních závodů v rychlostní kanoistice 2020

logo cskZveřejňujeme plán hlavních závodů rychlostní kanoistiky pro následující sezónu

Český pohár mládeže 2019 - pořadí klubů

logo cskVýsledné pořadí bodování jednotlivců a klubů série závodů Českého poháru mládeže.

Smutná zpráva z KVS Praha

Helena VanickovaDne 27.10.2019 nás navždy opustila Helena Vaníčková, roz. Faitová. V listopadu by se dožila krásných 85 let. Helena byla kajakářka, závodnice KVS Praha. Kanoistikou žila skoro celý život, po skončení sportovní kariéry se dlouho věnovala výchově nových kanoistických talentů v Kvasu, vykonávala funkci rozhodčí a až do konce života byla nadšeným a oddaným kanoistickým fanouškem. Poslední rozloučení se bude konat v pondělí 4.11., 10:20, v Ústřední obřadní síni na Olšanských hřbitovech.

Děkujeme, že si na ni vzpomenete.

Vitek a Vojta

MEJ & U23 Račice

 

RSS rychlost