Kanoe.cz

Raftaře před MS zradilo počasí

Nedostatek vody hatí snahu pořadatelů světového šampionátu v raftingu, který se uskuteční ve dnech 28.6.-1.7. v Jižní Koreji. Původně se měly tři desítky mužských a desítka ženských posádek utkat o medaile na řece Naerinchon, kvůli nedostatku vody však pořadatelé horečně vymýšlejí náhradní varianty. Sportovním novinám to z Jižní Koreje sdělil předseda Rady raftingu SVOČR a vedoucí české výpravy Stanislav Hájek.

Průběžné informace přímo z MS najdete na RK Stanu
"Všichni se tady už zvolna smiřujeme s tím, že letošní mistrovství světa jde zvolna do háje," popsal Hájek své rozčarování nad vývojem situace. České výpravě, kterou tvoří mužská posádka Šamani z klubu WD Prostějov a ženský raft Jezinek z klubů RK Stan/RK Trója, navíc vedle nedostatku vody komplikují situaci organizační zmatky. "Trvalo nám přes dvě hodiny, než jsme se zaregistrovali a zaplatili potřebné poplatky. Panuje tu nervózní atmosféra, nedá se nikde pořádně trénovat, není jasné skoro nic."
Podle posledních informací z dějiště šampionátu přišli pořadatelé s návrhem, že závodníci v neděli vstanou v jednu hodinu ráno a v autobusech přejedou k šest hodin vzdálené řece. Zde se uskuteční vyřazovací sprint H2H, následovat bude trénink na zhruba půlhodinový sjezd, který se odstartuje chvíli po tréninkové jízdě. Následně se raftaři vrátí zpět na základnu. "Některé týmy se snaží vytvořit protestní koalici proti tomuto návrhu, není ale jasné, zda něco ovlivní," řekl Hájek.
České posádky se na mistrovství světa vydaly s těmi nejvyššími ambicemi, ženy obhajují v celkovém hodnocení první a muži druhé místo, které naši reprezentanti vybojovali na MS v Ekvádoru před dvěma lety.

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting