Kanoe.cz

Informace pro rozhodčí SVoČR před závodním obdobím 2010

Ahoj kolegové, tak jako každý rok i letos si Vás dovoluji oslovit s několika větami k nastávající sezóně.

A stejně jako každý rok i letos chci vyjádřit naději, že se nás na jednotlivých závodech sezóny 2010 sejde co nejvíce (ačkoliv, pravda, v posledních letech toto mé doufání nebývá vyslyšeno nijak masově...).

 

Nejprve několik slov obecně:

 

1.      Pod tímto článkem naleznete dokumenty, které se týkají nové závodní sezóny a zejména činnosti rozhodčích, mrkněte se prosím na ně.  

2.      Pro rok 2010 je rozpočet Svazu vodáků extrémně napnutý. Krizový. Škrtalo se všude, kde to bylo jen trochu možné, mnohdy i tam, kde už se zdálo, že to ani nejde... Z pohledu rozhodčích však Rada raftingu dala jasný signál, jak si váží jejich práce, a zachovala (téměř) všechny v minulých sezónách zavedené rozhodcovské prebendy (cesťáky, odměny, stravné, ubytování). To "téměř" znamená, že delegátům svazu bude snížen příspěvek na cestovné na částku 2Kč/km. Ostatní částky jsou zachovány (viz Organizační řád).

3.      Byl bych velmi rád, kdybychom na tuto důvěru zareagovali vyšší účastí na závodech. A prosím tuto větu neberte jako nějakou přihlouplou frázi. V minulých sezónách byla účast rozhodčích na závodech leckdy poněkud na hraně... Málo rozhodčích na akci pak přetěžuje ty kolegy, kteří se dostaví, proto prosím, abychom každý zkusili vyštrachat nějaký ten víkend a udělat si čas ve prospěch našeho sportu. Zde vyzývám především Vás, kteří jste v minulosti svou činnost utlumili. A také Vás, kteří ve svém klubu či širším okolí víte o někom, kdo by mohl být dobrým raftovým rozhodčím. Přitáhněte ho! Potřebujeme více lidí...

4.      V roce 2010 (stejně jako loni) budeme muset upustit od masového školení nových rozhodčích a také od seminářů pro stávající. Důvodem jsou, jak jinak, finance. Pokusíme se spolu více komunikovat elektronicky. Nové zájemce proškolíme v rámci závodních víkendů, pokud by se v nějakém klubu našlo více adeptů, dejte vědět, lektoři přijedou za Vámi.

5.      Výměna průkazek proběhne tak, jak je obvyklé. S tím, že (ve smyslu předchozího bodu) pro obnovení kvalifikace rozhodčího nebude podmínkou účast na semináři.

6.      Pokud se k Vám tento text nedostal mailem a čtete ho právě nyní na www.kanoe.cz , pak je tomu tak proto, že nemáme Vaši aktuální adresu. Prosím Vás tedy o aktualizaci adresy, pak budete dostávat všechny rozhodcovské zprávy přímo do své schránky. Toto se netýká jen rozhodčích, ale každého, kdo má zájem sledovat, co se děje v rozhodcovké branži. Aktualizaci Vaší adresy proveďte prosím mailem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  

 

No a nyní k nové sezóně konkrétněji. Poprosím Vás o důkladné přečtení následujících bodů:

 

1.      V termínové listině jsou modře podbarveny závody ČP a MČR. Na tyto závody je potřeba delegovat HLAVNÍ ROZHODČÍ a ZÁSTUPCE SVAZU. Prosím zájemce o nominaci, aby se mi přihlásili obratem na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  případně přímo na moji adresu, tedy Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..  

2.      Prosím i Vás, kteří nechcete být delegováni do funkcí HR a ZS, abyste si rozmysleli, na kterých uvedených závodech budete moci pracovat jako rozhodčí.

3.      Dále prosím zájemce o nominaci na Mistrovství Evropy v Itálii a Mistrovství světa v Holandsku, aby se mi také přihlásili na uvedenou adresu.

4.      Pro letošní rok zavádíme možnost uspořádat sprint ve formátu TT+H2H. Prosím o prostudování Směrnic, v nichž jsou uvedena podrobná pravidla pro tento závod (za zpracování ještě jednou děkuji Mírovi Gernátovi a dalším členům Komise rozhodčích).

5.      Další (nevelké) změny Pravidel naleznete v příslušné příloze pod touto zprávou.

 

To je vše. Prosím o rychlou reakci zájemců o funkce HR a ZS a dále zájemců o výjezd s reprezentací do Itálie či Holandska.

 

Budu se těšit na Vaše odpovědi a také na co nejčastější setkávání při závodech v sezóně 2010. Ať nám na ně svítí sluníčko!

 

Ahoj.

 

Za Komisi rozhodčích SVoČR

 

Vráťa Šembera

Honza Novák

Míra Gernát

David Kulhan

 

Mistrovství světa R4 - rafting

Mistrovství Evropy - rafting

Logo ERC 2015 BiH 300x225

 

Facebook IRF

 

Facebook SVoČR - Rafting