Kanoe.cz

Vybavení pro paddleboarding a bezpečnost

Co potřebujete vědět k tomu, abyste mohli začít jezdit na paddleboardu

Vybavení

DSC 7463Vybavení (plováky a pádla) se liší dle účelu používání. Pro začátečníka, ale i pro extrémního jezdce na divoké vodě je nejlepší volbou nafukovací nebo polyetylenový board, který je prakticky nemožné zničit a vario pádlo s nastavitelnou délkou žerdi tak, aby si mohl najít tu, která mu nejlépe vyhovuje. Vodítkem pro fitness pádlování může být doporučení délky pádla tak, aby přesahovalo výšku jezdce o 25-30 cm. Rychlostní plováky jsou delší, do vln a peřejí se naopak používají kratší.

 

Bezpečnost

  • Zatímco na klidné vodě vám k pádlování postačí prkno, pádlo a plavky, na vodě divoké jsou pořadateli nařízeny plovací vesta, přilba a většinou doporučeny minimálně boty chránící prsty. 
  • Pro ježdění na náročnějších vodních terénech, jakými jsou umělé slalomové dráhy a horské řeky doporučujeme použit páteřák, pořádnou helmu a vestu a chrániče kolen a loktů. Výhodou je také celotělový neoprén. 
  • Přilba a vesta by měla být nedílnou součástí vybavení každého, kdo se vypraví kamkoliv na tekoucí vodu, nejen tu divokou. Nekontrolovaný pád z pozice “ve stoje” na kamenité dno řeky může být velice nebezpečný!

 

Paddleboarding

logo CFSUP 2017 8.-9.4. SUP START
13.5. Prague Marathon
10.-11.6. SUP Mácháč
30.7. SUP Slapy-Praha
26.-27.8. Lipno Fest
9.9. Týn nad Vltavou
14.10. Krumlovský maraton