Kanoe.cz

1. SUP Mistrovství ČR / Official Czech SUP Championship

MCR plakat FBJiž za necelé dva týdny, 11. a 12. srpna, proběhne na Vranovské přehradě první oficiální SUP Mistrovství, kterého se zúčastní, jak česká elita, tak právě příchozí v kategorii Hobby nebo pokročilé kategorii Sport. Návštěvníci si mohou na místě půjčit paddleboard a zúčastnit se krátkého závodu u pláže nebo si vyzkoušet techniku pádlování na některém z workshopů.

Celá sportovní událost se koná pod záštitou České Federace Stand Up Paddle (ČFSUP). Závod je zároveň součástí 2.ročníku seriálu Českého poháru ČFSUP. „Po úspěšném prvním ročníku, kdy jsme si vyzkoušeli fungování seriálu a jeho organizaci s místními pořadateli závodů jsme se rozhodli vyhlásit první oficiální mistrovství pro disciplíny long distance a technical race. Je to další krok, který reaguje na kvalitu a kvantitu startovního pole. Budeme udělovat dva tituly mistra – Absolutní Mistr a Mistr iSUP, tedy Mistra na nafukovacím paddleboardu. Mistrovský titul je pro české jezdce důležitý nejen z hlediska motivace, ale může jim pomoct i v získání větší podpory pro svůj sportovní rozvoj, kam patří i účast na světových soutěžích jako je např. Světový šampionát Mezinárodní surfové asociace, který se tento rok pojede v Číně. Tam bychom chtěli vyslat, tak jako loni do Dánska, české reprezentační družstvo. “ říká David Raab, viceprezident ČFSUP.

„V sobotu bude pro skupinky uspořádán teamový fun závod na dračích paddleboardech a megaboardech. A na start nedělního dlouhého závodu poveze závodníky výletní loď. Zveme všechny, kdo mají rádi zážitky„ dodává organizátor akce Aleš Kuchyňka, Kiboko Paddleboardtour 2018.

Pro více informací o události klikněte na Facebookový event: 1. SUP Mistrovství ČR / Official Czech SUP Championship
on-line přihlášky: http://bit.ly/prihlaska-na-mcr 
Propozice k závodu: http://cfsup.cz/sup-mistrovstvi-cr-2018/

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

Rubriky paddle-boarding

 

Facebook CFSUP

 

Facebook SUPTHEMAG

 

Facebook SUPRACERR

 

Facebook PADDLEBOARDGURU.cz

 

Facebook PADDLELEAGUE.com

 

Facebook Padlleboardista.cz