Mistrovství světa v rodeu 2005

My jsme mrzli, ale naši reprezentanti Štěpán Fiedler (C1), Jan Bubník, Jan Lásko, Petr Prause, Petra Druckerová, Iva Krásná a Lenka Novotná (všichni K1) spolu s dalšími 220 závodníku z 22 zemí se škvařili ve čtyřiceti stupňových vedrech na umělém kanále v australském Penrithu, kde se konalo letošní Mistrovství světa.

26.-30. ledna 2005      Penrith, Austrálie

další fotky zde

Škoda, že letošní Mistrovství nebylo pro naše rodeisty trochu úspěšnější, a že nikdo nepostoupil z kvalifikace. Mnozí však skončili těsně za postupovou hranicí.

Na 37. místě skončil Honza Lásko, žádné zázračné jízdy to prý nebyly, ale nebyly ani špatné, oproti loňskému předmistrovství to bylo lepší. Petr Prause předvedl slušnou první jízdu, ale díky druhé jízdě, kdy ho to z válce několikrát vypláchlo to stačilo jen na 38. místo. Poslední z českých kajakářů Honza Bubník se umístil na 51. místě - zkrátka každý den není posvícení.

V kategorii juniorů startoval náš Jakub Němec. Nedá se říct, že by se mu jízdy vyloženě nepovedly, zkrátka umí to líp. Stejně jako většina závodníků se ve válci neudržel celých 45 sekund a občas musel pádlovat zpět. Stačilo to na pěkné 11 místo, ale bohužel první nepostupové.

Naší nejzkušenější kajakářce Lence Novotné, která na loňském předmistrovství skončila na 4. místě, se první jízda příliš nepovedla - možná trochu nervozity, možná jen nedostatek toho závodního štěstí. Druhá jízda už byla lepší, ale už to nezachránila a stačilo to jen na 12. místo, takže na místo 2. nepostupové. Iva Krásna, měla před závodem smolíka a tak jí nezbývalo než zabojovat z posledních sil, které stačily na 29. místo. Poslední naše kajakářská naděje Petra Druckerová předvádí dvě stabilní jízdy a je z toho 19. mésto.
Největším překvapením bylo asi 13. místo loňské vítězky Tanya Faux, která svůj neúspěch oplakala.

Jediný náš singlkanoista, Štěpán Fiedler, předvedl dvě poměrně dobré jízdy, ty však bohužel stačily jen na 11. místo - smůla, zase těsně za postupem.

Tak nám nezbývá, než přát našim rodeistům pro příští závody více vodáckého štěstí.

O medaile se vesměs poprali známe firmy: v kajakářích Eric Jackson, Billy Harris, Jay Kincaid, v ženách Jutta Kaiser (nejsilnější konkurence se zbavila již v kvalifikaci), v singlířích zvítězil francouz Marc Foltete, za ním jeho krajan Marc Giraradini a na třetím místě další známa firma (tentokráte však z vodního slalomu, reprezentant Austrálie) Kynan Maley.

V juniorech se očividně rodí další borci, takže se máme na co těšit.