• 1
  • 2
  • 3

Termínová listina 2021 a Řády rychlostní kanoistiky 2021

Tradiční informace k závodní sezóně vydáváme letos o něco později. Za zpoždění se omlouváme. Bylo naší snahou promítnout do tohoto materiálu co nejvíce aktuální a budoucí epidemiologickou situaci a problémy s ní související. To se bohužel i přes zpoždění nepodařilo. Současná situace je z pohledu sportu, a zvláště amatérského sportu mládeže, velmi špatná a výhled zatím není nikdo schopen předpovědět.

Proto se k Vám dostává materiál, který představuje závodní sezónu v klasické podobě, tak jako jsme byli zvyklí v době „před virem“.

Je více než pravděpodobné, že z důvodů vládních omezení nastane celá řada změn a úprav v termínech a podobě závodů. Budeme se snažit co nejrychleji a nejefektivněji reagovat a podávat Vám aktuální informace s návaznostmi na činnost kanoistického hnutí. Cílem Sekce rychlostní kanoistiky ČSK je i za ztížených podmínek umožnit konání závodů, zejména pro mládež. Tomu přizpůsobíme případné úpravy termínové listiny a finanční podporu pořadatelů. 

 Děkujeme za všechnu energii a nadšení, se kterým pracujete v rámci Vašich oddílů a těšíme se až se uvidíme společně u vody.

Za STK SRK ČSK Zdeněk Krpata

 

Termínová listina domácích závodů 2021

Termínová listina ZDE obsahuje celkem 44 závodů, tak jak je jednotliví pořadatelé zadali do systému na www.kanoe.cz. Tam také naleznete současné informace o každém závodě a tam se budou objevovat i všechny aktuální změny.

Při současně platných opatřeních jsou všechny amatérské soutěže, kam patří veškeré závody pro mládež v rychlostní kanoistice, zakázány.

V jednání je žádost o výjimku pro uspořádání nominačního závodu dospělých v Račicích ve dnech 22. – 23. 4. 2021.

 

Pravidla

ZDE najdete nové Řády rychlostní kanoistiky 2021 platné od 1.4.2021 včetně příloh ZDE

Pravidla jsou koncipována na „klasickou“ kanoistickou sezónu. Proti covidová opatření s velkou pravděpodobností klasickou podobu sezóny změní. Změny by se neměly dotknout prvních částí, tj. Pravidel, Registračního řádu, Řádu dopingové kontroly a Disciplinárního řádu. Naopak informace v Přílohách nebudou asi úplně platit. Změn pravděpodobně dozná termínová listina a návazně na ně i další (bodování do SCM, ČP, regionálních soutěží …).

 

Řády rychlostní kanoistiky pro rok 2021 – změny v textové části

Pravidla rychlostní kanoistiky

Kromě automatických změn – posunů datumů a ročníků kategorií jsou v Pravidlech pro rok 2021 následující změny:

3.1.1.Věkové skupiny

Původní věková skupina žáci (žačky) 13–14 let bude počínaje rokem 2021 rozdělena na 2 kategorie: žáci (žačky) mladší – 13 let (v roce 2021 se jedná o ročník 2008)

žáci (žačky) starší – 14 let (v roce 2021 se jedná o ročník 2007)

Toto rozdělení bude platit pro singlové disciplíny (K1, C1).

V posádkových disciplínách (K2, C2, K4, C4) zůstává kategorie žáci (žačky) jako sloučená kategorie, kde budou závodit dohromady ročníky 2007 a 2008 (14 a 13 let) čl. 4.1.2.

V návaznosti na rozdělení kategorie žáků jsou upravena pravidla a možnosti předčasných přeřazeních a střídavých startů u žáků (žaček) mladších čl. 3.2. a 3.3.

Rozdělení kategorie žáků bude mít konsekvence na tvorbu žebříčků a bodování SCM, SpS, ČP mládeže a MČR oddílů. Podrobné informace v průběhu sezóny podle aktuální situace.

4.1.4. Závodění žen na kanoích

Článek upřesňuje závodění žen na kánoích v roce 2021

Registrační řád

7.2. Náhrada výchovného

Pravidla 2021 reagují na situaci, kdy v případě přestupu závodníka nedojde k dohodě o formě a výši výchovného mezi stávajícím a novým oddílem čl. 7.2.6.

Tagy: rychlostní kanoistika, top


Partneři rychlostní kanoistiky

ERGOAlpinePROLabe Aréna

 

Facebook ICF

Facebook ČSK RK

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00