• 1
  • 2
  • 3

Rychlostní kanoisté připisují další postupy do finále

Program mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice dnes nabídnul další rozjížďky a semifinále na pětisetmetrové a kilometrové trati. Čeští závodníci vybojovali deset účastí ve finále A, přímé postupy si vítězstvím v rozjížďce pětistovky zajistili deblkanoisté Jiří Minařík s Jiřím Zalubilem, kanoistka Denisa Řáhová (500 m) i kajakářka Barbora Galádová na kilometru.

Přímý postup jsme určitě měli v plánu, protože jsme si chtěli ušetřit jednu jízdu navíc,“ těšilo Jiřího Zalubila. „Jsme spokojení. Myslím, že nám to vyšlo tak, jak jsme chtěli. Drželi jsme tempo až do 350, 380 metrů, potom jsme zvedli na poslední stovku. Už jsme byli tak odjetí od Poláků, kteří byli za námi druzí, že to byla taková docela pohodová jízda. Jířa mi sám říkal, že po asi padesáti metrech, když viděl, že se dereme dopředu, tak byl docela v pohodě a v klidu. Jelo se nám dobře, čas nebyl úplně špatný, ale určitě ve finále ty ostatní posádky pojedou taky hodně dobře, takže se zatím nemůžeme radovat. Chceme dojít do finále s pokorou a s respektem vůči soupeřům a pokusíme se podat co nejlepší výkon. Uvidíme, co z toho vypadne,“ dodal Zalubil.

Finále A v kategorii do 23 let čeká také vítězku rozjížďky na kilometru, kajakářku Barboru Galádovou a kanoistku Denisu Řáhovou na poloviční trati. Boj o medaile si postupem ze semifinále zajistily i dvě české posádky na K2 500 m – Kateřina Zárubová s Barborou Betlachovou a Michal Kulich s Jakubem Remutou.

Po zvládnutých semifinálových bojích míří do finále také junioři Lukáš Souček, Ondřej Prchlík (K2 500 m), kajakářka Karolína Voříšková (K1 1000 m), kajakář Ondřej Hirsch (K1 1000 m), kanoistka Kamila Šímová (C1 500 m). Jistotu finále má i posádka C4 kanoistů (Michajlík, Příkopa, Pinkas, Pták).

Zítra se na jezeře Santa Caterina rozhodne o první medailistech. Ve finále A se představí 11 českých lodí. Odpolední program také nabídne poslední rozjížďky na pětistovce a dvoustovce.

Startovní listiny a online výsledky jsou k dispozici zde.

Tagy: press, Mistrovství světa, rychlostní kanoistika, junioři, U23