• 1
  • 2
  • 3

Nominační jízdy v Račicích ovládli Kukačka, Vorel a Humhal

Příští zastávka: evropský šampionát závodníků do 23 let a mistrovství světa. Na kajakáře čekaly v Račicích 15. a 16. července doplňující nominační jízdy na kilometrové distanci, ve kterých šlo o start na mistrovství světa v německém Duisburgu a mistrovství Evropy do 23 let v portugalském Montemoru. Účast si víkendovými výkony zajistili Vilém Kukačka, Jan Vorel, Jiří Humhal a Ondřej Mašek.

V kategorii kajakářů máme dlouhodobě nejvíce kvalitních závodníků oproti ostatním kategoriím, z toho důvodu je složitější určit kombinace a preference disciplín na jednotlivých mezinárodních soutěžích. Navíc díky domácí konkurenci na nejvýznamnějších zahraničních akcích nezbývá na některé naše výkonnostně solidní závodníky prostor, také z tohoto důvodu byla nominace v této kategorii v doplňkových nebo neolympijských disciplínách uzavřena až později v sezóně,“ uvedl šéftrenér reprezentace Pavel Hottmar.

V sobotu zvítězilo na deblu duo Vilém Kukačka a Jan Vorel, které doplnilo tým pro mistrovství světa v Duisburgu. Druzí o šest desetin vteřiny dojeli Ondřej Mašek a Jiří Humhal a vteřinu za nimi třetí byli Vladimír Cerman a Jakub Stejskal.

O den později na stejné distanci, ale v individuální disciplíně, dojeli s velkým náskokem před všemi ostatními shodně Jiří Humhal a Vilém Kukačka. Druhý jmenovaný preferuje před startem na deblu v Portugalsku bojovat individuálně. Hlavní šancí kajakářů na úspěch zůstává start na čtyřkajaku, jež získal na uplynulém mistrovství světa do 23 let bronz. Ve dvojici se na mistrovství Evropy třiadvacetiletých představí Ondřej Mašek a Jiří Humhal, a to hned na obou tratích, což je z hlediska přípravy kombinace nejméně složitá.

Evropský šampionát mladých rychlostních kanoistů v portugalském Montemoru startuje 27. července, o titul mistrů světa, a především o místa na OH v Paříži se bude v německém Duisburgu bojovat od 23. srpna.

Tagy: press, rychlostní kanoistika, nominace