• 1
  • 2

Sezóna závodního raftingu se rozjela naplno

Po sérii mnoha zrušených jarních závodů se sportovní rafting konečně dočkal a sezóna 2021 byla na začátku června zahájena Mistrovstvím České republiky R6 v Roudnici nad Labem.

Pořadatelé prvního letošního závodu Roudnici nad Labem  (KV Viking Mladá Boleslav) byli protiepidemickými opatřením stále omezeni, závod tak musel proběhnout ve skromnější podobě, bez diváků a vyhlášení výsledků. Navzdory všem omezením byla atmosféra na závodišti fantastická a na závodních výkonech nebyla závodní pauza rozhodně znát.

Mistryněmi České republiky v kategorii R6 se mezi ženami stala ve slalomu i sprintu prostějovská posádka TR Omega Tygříci, mezi muži ovládla Mistrovství v obou disciplínách posádka pořadatelského oddílu PRŠI Team Mladá Boleslav.

Juniorskou kategorii do 19 let vyhrála posádka z Raft Team Jeseník. Posádka ze stejného oddílu Youngster YES R6 vyhrála i mistrovský slalom v kategorii juniorů do 23 let, ve sprintu je porazili kluci z AC Rafting Team.

Ve veteránské kategorii zvítězila opět „domácí“ posádka pořadatelského klubu - MB veterán.

Kromě MČR R6 se v Roudnici uskutečnil i 1.pohárový závod v kategorii R4 a závod dvojic R2 Baraka Cup.

Český pohár v raftingu 2021 se z Roudnice přesouvá na jih Čech, kde se bude závodit 19.-20. června 2021. V Českém Vrbném se sice nepojede na větší člunech v šestičlenných týmech, ale také se pojede o medaile.

Poprvé v historii českého raftingu se v Českém Vrbném uskuteční Mistrovství České republiky v kontaktním vyřazovacím závodě, v disciplíně „Head to Head“. H2H je disciplína, která je velmi dobře známá všem našim reprezentantům. Na světových závodech té nejvyšší úrovně, na Mistrovství Evropy a světa je totiž H2H nedílnou součástí programu.

Pořadatelé, českobudějovický oddíl Outdoor club HANACE, připravili kromě tradičního slalomu, atraktivního H2H a závodu dvojic R2 ještě jednu parádní novinku. Vložený veřejný závod ve slalomu smíšených týmů - R4 MIX. Podmínkou startu je přítomnost 2 žen a 2 mužů v posádce bez ohledu na věk. Zdá se, že by závod „Mixů“ mohl být nejobsazovanější kategorií celého závodního víkendu.

Lenka Bauerová, SVoČR

Výsledky ze závodů v Roudnici nad Labem 5.-6.6.2021:

Slalom

Sprint

Propozice závodů v Českém Vrbném 20.-21.6.2021

FB událost Rohozec Cup 2021 v Českém Vrbném

Tagy: top

Facebook IRF