Kanoe.cz

Jaroslav Pollert byl znovu zvolen viceprezidentem Evropské kanoistické asociace

prof pollertČestný předseda Českého svazu kanoistů a šéf sekce divoké vody Jaroslav Pollert obhájil pozici viceprezidenta Evropské kanoistické asociace ECA. Na kongresu v Bělehradě porazil poměrem hlasů 19:13 předsedu norské kanoistiky Geira Kvilluma. Předsedou ECA zůstává Albert Woods, který neměl ve volbě protikandidáta.

 

„Je to velký úspěch profesora Pollerta, kterému velmi gratuluji, i celé české kanoistiky. Jára Pollert má obrovské odborné předpoklady, které už mnohokrát ukázal v praxi. Jeho úspěch ve volbách je také výsledkem dlouhodobě dobrého jména české kanoistky, daného aktivitou klubů a sportovními i organizačními úspěchy našeho sportu,“ řekl Jan Boháč, předseda Českého svazu kanoistů.

Jaroslav Pollert je trojnásobným mistrem světa ve vodním slalomu. Vede sekci divoké vody ČSK, je členem Výkonného výboru Českého olympijského výboru. Působil v exekutivě Mezinárodní kanoistické federace ICF, viceprezidentem ECA byl poprvé zvolen v roce 2015 a nyní tuto funkci obhájil na další čtyřleté období. Dlouhodobě usiluje o koordinaci a optimalizaci programů závodů ICF a ECA, o zachování kanoistiky v rodině olympijských sportů a o její popularizaci.

Jaroslav Pollert je profesorem na Stavební fakultě ČVUT. Je mimo jiné odborníkem na stavbu kanálů pro vodní slalom. Za rok 2012 získal cenu Mezinárodního olympijského výboru „Sport a trvale udržitelný rozvoj“. V říjnu 2017 obdržel státní vyznamenání, a to Medaili za zásluhy I. stupně za zásluhy o stát v oblasti vědy.

Vedle volebního úspěchu na kongresu ECA se česká kanoistika těší také z úspěšných kandidatur na pořádání vrcholných akcí. Labe aréna Račice letos uspořádá mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice (11.–14. července), příští rok zde proběhne olympijská dokvalifikace a závod Světového poháru. Vodní slalomáři letos od 5. do 9. září v Troji pořádají finále Světového poháru a mistrovství světa v extreme slalomu, Světové poháry budou hostit i v září 2020 a červnu 2021.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)