Kanoe.cz

Vodácká 30 má svého vítěze

Vodacka 30 2018Nejrychlejším vodákem v běhu na lyžích v letošní sezoně 2018 se v sobotním závodu stal Jan Souček z Dukly Praha s výsledným časem 1:18:33. V těsném závěsu za ním dojeli Lukáš Kubričan a Martin Sobíšek  také z Dukly.  Ideální sněhové podmínky přilákaly na tradiční trať po hřebenech Orlických Hor ze Šerlichu na Pěticestí a zpět letos přes 140 závodníků.  V minulých letech byla účast mezinárodní, díky reprezantantům Nového Zélandu, Slovenska a Kanady. Nejvzdálenější závodníci letošního ročníku přijeli i tak až  dalekých Napajedel a Chomutova.

Čím dál větší oblibu má kategorie PRO RADOST, ve které si pro svou dávku radosti z dobře zajetého závodu jedou i méně abiciozní  jezdci, kteří na rozdíl od nejrychlejších závodníků dokáží zpomalit a v klidu vychutnat romantické výhledy, nebo bohatou občerstvovačku s příjemnou obsluhou v polovině trati na Pěticestí.

Vodacka 30 2018 vyhlaseni detiKouzelnou atmosféru mají  i dětské závody s trasami 4km resp. 7km na Velkou Deštnou – nejvyšší vrchol Orlického pohoří. Nejmladší závodníci se rekrutují z věkové kategorie nejmladších žáků, kteří  mnohdy ještě nechodí ani do školy. O to větší je ale jejich motivace a radost ze zdolání náročné trati po boku „velkých“ závodníků, do kterých časem dorostou i oni.

Pořádající parta TJ Klubu Vodáků Turistů Pardubice  se každoročně stará o neopakovatelnou atmosféru závodu, za což jim patří ocenění a dík. Poděkování patří i všem sponzorům, díky jejichž  podpoře se daří ocenit i nemedailové závodníky dětských kategorií.

O pohodové zakončení celého dne se po vyhlášení vítězů na Masarykově Chatě na Šerlichu postaral svým  inspirativním vyprávěním o pádlování na  Chilských řekách a vodopádech   elitní letec Jakub JKB Suchý.

Vodacka 30 2018 vyhlaseniKompletní výsledky najdete na: http://kvt.pardubice.cz/v30/

 

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)