Kanoe.cz

Kajakář Dostál vyhrál žebříček Světového poháru, teď ho čeká soustředění v USA

14560236 1274642505892831_2213084486571005160_oDíky dvěma vítězstvím v závodech Světového poháru se Josef Dostál stal nejlepším kajakářem žebříčku tohoto seriálu za letošní rok. Dvojnásobný olympijský medailista z Ria předčil o bod francouzského sprintera Maxima Beaumonta, třetí byl René Holten Poulsen z Dánska. „Udělalo mi to obrovskou radost. Dřív se mi svěťáky moc nedařily, ale letos se to povedlo výborně. Ukázalo se, že jsem měl dobře natrénováno směrem k olympiádě,“ řekl třiadvacetiletý Dostál.

K vítězství v seriálu se váže i finanční odměna. „Řeším koupi bytu, takže ji přidám k naspořeným penězům,“ dodal stříbrný olympijský medailista na singlkajaku, který s parťáky ze čtyřkajaku získal v Riu druhou bronzovou medaili.

Dostál má za sebou týdny plné povinností spojených s olympijskými úspěchy. „Docela se těším zpátky do tréninku. Odjedeme pryč a nebudu muset lítat po mediálních akcích. Baví mě, ale už toho bylo docela dost. I když se mi líbí, když mě někdo poznává na veřejnosti, což se teď stávalo docela často.“

Dostál si po olympijských hrách dopřál dovolenou na Kanárských ostrovech, strávil týden v New Yorku, krátce navštívil Paříž. Do tréninku na sezonu, která vyvrcholí v srpnu 2017 mistrovstvím světa v Račicích, se vrací až nyní. Na konci týdne odlétá na pět týdnů do USA společně s trenérem Karlem Leštinou a tréninkovým parťákem Pavlem Davídkem.

„Deset dní budeme trénovat na Havaji, kde se rozpádlujeme. Potom jedeme na tři týdny do Kalifornie. Čekají nás dlouhé nudné tréninky v nízkých intenzitách, Jsem rád, že si zpestříme soustředění na Havaji,“ dodal Dostál.

Kompletní pořadí SP

Foto: Pavel Lebeda

 

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)