Kanoe.cz

Tomáš Veselý a Radek Šlouf jsou na deblkajaku mistry světa do 23 let

1Před dvěma týdny v Plovdivu získali titul mistrů Evropy, tentokrát si kajakáři Tomáš Veselý a Radek Šlouf vyskočili na nejvyšší stupínek pro vítěze i na mistrovství světa. V kategorii do 23 let vyhráli závod deblkajaků na kilometru. Předčili německou posádku Landes, Reuschenbach, třetí byli Rusové Sinjavin a Spesivcov, kteří s náskokem vedli, ale nezvládli závěr závodu. „Kluci jeli suprově. Zvládli do toho dát, na co mají,“ těšilo jejich trenéra Jana Součka.

Přitom Veselý se Šloufem v posledních dnech před světovým šampionátem na deblkajaku netrénovali kvůli lehké nemoci a únavě. „Od mistrovství Evropy jsme se na něj dostali až tady v Minsku. Naštěstí jsme se každou jízdou znatelně lepšili, ale závod to byl o hodně těžší než na mistrovství Evropy. Byl jsem fakt překvapený, jak na tom tady většina lodí je. I posádky, které jsme na mistrovství Evropy hladce předjeli, tu jsou v daleko větší formě,“ líčil Radek Šlouf.

S Veselým zvládli začátek závodu. „Sice nám to ujelo, ale nebylo to tak hrozný. Povedl se nám přechod a hlavně traťové tempo. Ani nevím, jak to probíhalo v trati, byl jsem pořád zakousnutej v Tomášových zádech,“ popisoval Šlouf. „Jen jsem věděl, jak hodně odjetí jsou Rusové.“

Ruská posádka měla ještě dvě stě metrů před cílem velký náskok, přesto brala až bronz. „Když jsem to pak viděl ze záznamu, byl jsem překvapený, že jsme je ještě předjeli. Byl to super závod a je skvělý pocit být mistr světa po tom, co jsme tomu letos dali,“ dodal Šlouf. Stejně jako on také Veselý si užíval vítěznou euforii. „Já k tomu nemám co dodat. Možná jen: Jsme mistři světa!“

Na výborné páté místo dosáhli mezi juniory Michal Čeřovský na K1 1000 m stejně jako Petr Fuksa s Danielem Kořínkem na C2 1000 m. „Vítězstvím ve finále B potvrdili kajakář Jakub Špicar i čtyřkajak juniorek, že vyřazení v semifinále bylo hodně smolné,“ dodal reprezentační trenér Pavel Hottmar.

Kompletní výsledky najdete ZDEVideo ZDE

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)