Kanoe.cz

Vítězem Free Litovel Bobr Cupu 2008 je tým OpavaNet / Internet Billboard

Čtrnáctý ročník Free Litovel Bobr Cupu ovládla trojice z týmu OpavaNet / Internet Billboard. Běžec Pavel Brýdl, cyklista Martin Horák a finišman na kajaku Robert Knebel porazil ve velice těsném souboji družstvo Insportline. Bronz zajistil Pivovaru Litovel až nejrychlejší vodák Tomáš Slovák, který v posledních metrech udolal do té doby třetí Trek.
Počasí se před závodem neumoudřilo a po vytrvalém pátečním dešti se i sobota probrala do propršeného rána. Teplota osm stupňů a déšť navrch mnoho týmů odradil, přesto se na start postavilo celkem 183 týmů a 18 z nich čistě v ženském složení. V průběhu dopoledne se naštěstí trochu vyčasilo, takže start už neprovázely kapky, nepříjemný chlad však závodníky neopustil. Do areálu litovelského koupaliště znovu našly cestu stovky diváků a mohly sledovat hromadný start běžců a jejich první ponoření do řeky Moravy. V běžeckém úseku se od začátku na čele usadila skupinka favoritů. V polovině tratě na brodu pod Templem figuroval ve vedení Lukáš Barták z týmu Insportline. V posledních kilometrech se pořadí promíchalo a jako první do cílového brodu skočil Daniel Fekl z týmu Kroměříž 1. Reprezentant v duatlonu předával šest vteřin před Pavlem Brýdlem a s dalším devatenáctisekundovým náskokem před Tomášem Bláhou. „Trať dnes byla hodně bahnitá, poslední dva kilometry po poli, byly fakt brutální. Kupodivu brody letos nebyly nijak těžké. Oproti loňskému roku, kdy se muselo plavat, byl letošek v pohodě po prsa“ popsal běžecký úsek Pavel Brýdl.
            V cyklistické části vyjel jako první do polí a lesů Ondřej Malý, jenže těsně za ním vyrazila smečka honících psů, která šla brzy před něj. Do čela se nejprve prosadil Martin Horák z týmu OpavaNet / Internet Billboard. Skvěle si počínal i Tomáš Vokrouhlík a v polovině tratě utvořili s Horákem duo, které trochu uskočilo soupeřům. Velice dobře si počínal i Jiří Novák z Insportlinu, který se přehnal přes Jana Hrušku s Janem Jobánkem a usadil se na třetí pozici. Novákova stíhací jízda ho vynesla dokonce do čela pořadí MTB. V prostoru cíle však byl první Tomáš Vokrouhlík z týmu Trek. „Letos jsem tady poprvé a strašně se mi to líbilo. Technická a úzká trať mezi stromy, prostě paráda. Lákali mě tady už dřív, ale nikdy mě nepřesvědčili až letos a jsem za to rád.“ Těsně za Vokrouhlíkem předával štafetový kolík Martin Horák a jen deset vteřin za ním dojel Jiří Novák.
            O vítězi musela rozhodnout voda a byl to nevídaný souboj. V cíli nakonec dělila nejrychlejší čtyři týmy necelá minuta. Velký návrat do špičkového sportu osladil vítězstvím sedmatřicetiletý kajakář Robert Knebel. Na dvaceti minutách nejprve setřást Karla Slepicu z Treku a poté musel odolávat náporu Aleše Marka. „Karlovi jsem utekl ještě před nasednutím do lodě, ale proti proudu mě Aleš Marek hodně sjížděl. Po otočce se mi jelo líp a nakonec to vyšlo,“ popsal dramatický vodácký úsek Robert Knebel. „Řekl jsem si, že už budu závodit jen pro radost a to se mi dneska moc nesplnilo. Byla to opravdová dřina a radost v mém věku mám hlavně z toho, že jsem dojel do cíle“ dodal vítěz. Stříbro s odstupem necelé půlminuty vydřel Aleš Marek z Insportlinu. K bronzu se propádloval nejlepším časem Tomáš Slovák.
            Na startu byl i VIP tým s Ladou Kozlíkovou a Jaroslavem Volfem. Tým Nutrend rozběhl třináctý Viktor Novotný (reprezentant v dálkovém lyžování) a pak už šlápla do pedálů cyklistická mistryně světa Lada Kozlíková, která na svém prvním Bobr Cupu se hlavně prala s těžkým terénem. Stříbrný olympionik Jaroslav Vol se představil na, pro něj netypickém, kajaku a dovezl tým k 35. místu.
 
Výsledky kje stažení ve formátu PDF naleznete na adrese: http://www.inrace.cz/bobrcup/files/170-Vysledky%20FLBC%202008_celkove_konecne.pdf
Výsledky ke stažení ve formátu  XLS na stránce: http://www.inrace.cz/bobrcup/files/169-Vysledky%20FLBC%202008_celkove_konecne.xls
Fotografie od Dalibora Slováka na: http://dalda.rajce.net/BOBR_08 
Více na stránkách www.inrace.cz/bobrcup

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)