Kanoe.cz

Do startu Bobr Cupu zbývají poslední hodiny

Už v sobotu vypukne Free Litovel Bobr Cup 2008. Největšímu extrémnímu závodu stále chybí vodáci. Na tratích lehce zapršelo, takže se dají očekávat podobné podmínky jako vloni. Pro ty , kteří ještě nevědí o co na Bobru jde je tu krátká filmová upoutávka.

Favorité opět v dresu reprezentace.
Na putovním poháru pro vítěze závodu figurují známá jména českých reprezentantů. Velká většina z nich startovala pod hlavičkou České asociace extrémních sportů, která i letos posílá reprezentace do boje tři družstva s těmi nejvyššími ambicemi. Pod čísly 93 (Pivovar Litovel), 94 (Olomoucký deník) a 95 (OpavaNet / Internet Billboard) najdeme cyklistu Jana Hrušku a Martina Horáka, kanoisty Tomáše Slováka s Robertem Kneblem a běžce Romana Skalského s Pavlem Brýdlem. Všichni jmenovaní borci už prvenství na Bobr Cupu zažili a letos mají opět cíl zvítězit. Nebezpečný bude určitě i tým Insportline s číslem 121, v jehož barvách se představí špičkový kajakář Aleš Marek. Nejvyšší ambice má i družstvo č. 46 Cyklosport Binár v čele s akademickým mistrem světa v orientačním běhu Štěpánem Dlabajou.
 
Známí sportovci netradičně
Na start letošního Free Litovel Bobr Cupu se po několika letech vrací čerstvý stříbrný medailista z Pekingu Jaroslav Volf. Kdo by ovšem tipoval Jardu na poslední vodáckou část, by se hodně přepočítal. Přeci jenom na řece Moravě se jede trochu něco jiného, než jsou branky a burácivá voda divokých peřejí a proto Volfík tradičně startuje na horském kole.
 
Nejzajímavější místa pro diváky
Centrem celého závodu je litovelský areál koupaliště. K vidění tu bude nejenom hromadný start běžců a atraktivní dojezd kanoistů do cíle, ale také všechny předávky, technický přejezd cyklistů přes pontonový most, plavání vodáků přes mlýnský náhon a také závěrečný brod všech tří disciplín. Velice zajímavým místem je také double brod pod jezem Templ. Běžci a následně bikeři tu pod Chrámem přátelství (romantický altán na skalním ostrohu nad řekou zhruba pět kilometrů nad Litovlí) musí překonat na dvakrát chladné vody Moravy. Hlavně za vysokých stavů vody je toto místo dost dramatické a divácky vděčné ☺. Na cyklistickém úseku je několik technických lesních sjezdů a pak dlouhý travnatý sešup „Velká závrať“ po louce u obce Řimice, který také stojí za podívanou… na pády se tam většinou nemusí dlouho čekat!
Mapky tras jsou ke stažení ze serveru freelitovelsport: běh, kolo, voda a všechny tratě dohromady
 
 
Doprovodný program – sportovní část
Trampolínová show Lukáše Vokatého
Náš nejlepší akrobatický lyžař se ukáže při vlastní exhibici. Ve vzduchu, spolu s Martinou Konopovou a Romanem Dobřanským (tedy celou českou reprezentací v akrobatických skocích)předvedou pro normální smrtelníky naprosto neuvěřitelné věci a to s lyžemi a snowboardem na nohou! Pro malé dobrovolníky od 2 do cca 14 let je připravena kruhová trampolína s ochrannou sítí. Vzrostlejší odvážlivci můžou pod profesionálním vedením ochutnat velkou trampolínu z Acrobatparku Aleše Valenty Eurotramp. Více o aktivitách Lukáše na adrese: http://www.lukasvokaty.com/cze/
 
Bike and Water
V další exhibici se představí vítězové závodu Bikeandwater. Borci předvedou krkolomné skoky na kolech do vod litovelského koupaliště. Při exhibici se objeví vítězové závodů Bikeandwater posílení o Michala Federočka, Patrika Schwarze a Martina Nogola. Všichni skokani se aktivně zapojili do závodu Bikeandwater, ať už ve vlastním závodě, při exhibici nebo v roli porotce, takže se je opět na co těšit.
 
 
Zábavný park Sun Outdoor
Celá paleta sportovních aktivit k vyzkoušení pro vás. K dispozici bude půjčovna terénních koloběžek, mini-čtyřkolek, střelba z luku a bungee-running
 
 
Doprovodný program – kulturní část
Stracené Ráj a AC/DC
V sobotním odpoledni zahraje k dobré náladě, do tance a k pozávodnímu pivku Litovel skvělá formace Stracené Ráj. Skupina známá především v hanáckých luzích a hájích bude pro všechny přespolní nezapomenutelným zážitkem. Pětičlenná bigbítová kapela vystoupí na hlavním pódiu a rozhodně tě nenechá vklidu. Poslechnout si několik válů můžeš už teď na : http://www.freemusic.cz/stracene_raj/kapela_info.html
Po hudbě z Ráje tě bude chtít ještě víc rozpálit AC/DC revivals z Olomouce, kteří nastoupí s příchodem soumraku. Na závěr se litovelský areál rozduní v rytmech kapely Livin.

 

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)