Kanoe.cz

Na evropském šampionátu juniorů a rychlostních kanoistů do 23 let se v Račicích představí loňští medailisté

MEJ 4Přesně za měsíc odstartuje v Labe Aréně Račice slavnostním zahájením mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice. V nominaci na šampionát nechybí jedenáct závodníků a závodnic, kteří loni dobyli medaile na velkých mezinárodních akcích v těchto věkových kategoriích. Tam česká výprava získala osm juniorských cenných kovů a jednu medaili v kategorii do 23 let.

Užívání státních symbolů ČR při sportovních událostech

czerMinisterstvo školství, mládeže a tělovýchovy na základě požadavku Ministerstva vnitra ČR oslovilo národní sportovní svazy se žádostí o součinnost při snaze informovat co nejširší okruh sportovních fanoušků o užívání státních symbolů ČR. Ministerstva by uvítala, kdyby svazy prostřednictvím svých klubů a členů pomohly upozornit na nevhodné používání státní vlajky České republiky sportovními fanoušky při sportovních událostech. Odkazují se na nutnost užívat státní symboly ČR v souladu se zákonem č. 352/2001 Sb.

Průběžný stav žebříčků ČP žáků ve slalomu 2019 po závodech v Opavě

Předsedkyně Závodní komise ČSK DV, paní Hana Kneblová, zde zveřejňuje průběžný žebříček ČP žáků ve slalomu 2019 po závodech v Opavě.

Na Moravě zahájeno Novoveským přespolákem

novoveskymTradičním NOVOVESKÝm PŘESPOLÁKem, zařazeným do projektu ČUS Sportuj s námi a podporovaným také Zlínským krajem zahájili rychlostní kanoisté v Ostrožské Nové Vsi závodní sezónu.

Startuje Velkomoravská Liga

ples 1942.Novoveským přespolákem odstartuje 6.dubna v Ostrožské Nové Vsi na Moravě celoroční Velkomoravská liga. Dopolední pádlování na tratích 2 a 5km vystřídají odpolední běžecké závody v okolí jezera Čtverec. Akce podporovaná i Zlínským krajem je součástí projektu ČUS Sportuj s námi.

Jaroslav Pollert byl znovu zvolen viceprezidentem Evropské kanoistické asociace

prof pollertČestný předseda Českého svazu kanoistů a šéf sekce divoké vody Jaroslav Pollert obhájil pozici viceprezidenta Evropské kanoistické asociace ECA. Na kongresu v Bělehradě porazil poměrem hlasů 19:13 předsedu norské kanoistiky Geira Kvilluma. Předsedou ECA zůstává Albert Woods, který neměl ve volbě protikandidáta.

Zemřel Pavel Veber z Českých Budějovic

Na Vodácký ples s Eminence

ples 19Rychlostní kanoisté a dračí loď spolu se svými podporovateli zvou do Ostrožské Nové Vsi na uherskohradišťsku všechny příznivce pádlování, sportu a zábavy na kultovní Vodácký ples. A poněvadž se jedná o ples vodácký, může si domů jeden ze šťastlivců odvézt i loď !, více

Kanoistické mistrovství Evropy juniorů a do 23 let začne v Račicích už za pět měsíců

Screenshot 2019 02 11 16.59.08Přesně za 150 dní se rozběhnou soutěže mistrovství Evropy juniorů a závodníků do 23 let v rychlostní kanoistice, které hostí od 11. do 14. července 2019 Labe aréna Račice. Zatím je přihlášeno více než 400 účastníků ze čtrnácti zemí, konečný počet bude zhruba dvojnásobný. Český tým bude doma navazovat na loňský úspěšný šampionát v italském Auronzu, kde získal rekordních osm juniorských medailí a jednu v kategorii do 23 let.

Jako Rocky. Kanoista Fuksa se připravuje na novou sezonu v bulharském Belmekenu

49948269 2006600809405872 8504346961921441792 nTřetí rok po sobě absolvuje kanoista Martin Fuksa vysokohorské soustředění před novou sezonou v bulharském Belmekenu. „Co se týče vizuální stránky, není to nejhezčí prostředí, kde jsem kdy byl, ale plní účel tréninku. Zavřeme se do výšky, nikde tam nikdo není a my makáme, co to jde. Přijde mi to podobné, jako když byl Rocky na Sibiři,“ připomíná dvojnásobný medalista z loňského mistrovství světa čtvrtý díl známé filmové série.

Instagram #czechcanoe

Paddleboarding

thumb logo Cesky pohar 2019

4.-5. 5. Magna Cup Nymburk
18.-19.5. Paddles  Up Seč
1.-2.6. SUP Mácháč
15.-16.6. Paddleboard Fest Brno
3.8. Snowboardel SUP Fest Praha
4.8. Vrané Praha
17.-18.8. MČR Vranovská pláž
11.-12.10. Krumlovský maraton

 

Planet Canoe

Planet Canoe

Časopis vydávaný ICF
aktuálně s Josefem Dostálem
(anglicky)