Kanoe.cz

Prague Whitewater Rodeo 2005

Jak vypadalo Pragu Whitewater Rodeo 2005 v Praze Troji? To by vám měl připomenout následující článek.
Spousta stresu a byrokracie. Ale povedlo se!
 
Koncem července, asi měsíc před vypuknutím vodáckého freestylového svátku - finále evropského poháru a mistrovství ČR ve vodním rodeu, se rozhodl odstoupit šéf organizačního výboru. Prague Whitewater Rodeo 2005 se tak ocitlo ve stavu bezvládí. Přípravy této ohromné akce, které už stačil jen krůček k hladkému průběhu, se ocitly opět na začátku. Vše bylo rozjednáno, byla jasná představa co a jak udělat a zařídit. Jenže co teď? Registrace byla v plném proudu, převážně zahraniční pádleři plnili registrační tabulku a v Praze vládla nervozita … Organizační skupina se zúžila na úzký okruh lidí z výboru CNAWRu, který vstoupil do jednání s partou nadšenců nabízející zajištění cateringu, ozvučení a část doprovodného programu. Zbývalo ještě sehnat borce (sebevraha, kamikadze) – produkčního, který se postará o to, aby se akce uskutečnila hladce, bez větších zádrhelů.
 
Nový organizační výbor ve složení Štěpán Fiedler (Řezník), Jan Křikán (Macák), Lukáš Bartoň, Bjéťa, Štěpán Brada, Pavel Bendl, Steve a Petr Kašpar se poprvé sešel 7. července. Sekundoval jim šéfredaktor časopisu Xstream Robin Čumpelík, který si vzal na starosti věci mediální.
 
Rekapitulace stavu byla žalostná: nesjednané smlouvy s partnery, chaos v tiskovinách i v grafickém podání pozvánek plakátů a cedulí. Na druhou stranu bylo hodně věcí předjednáno - idea akce byla dána. Nezbývalo než se pustit do mravenčí práce a vyjednávání. Nejprve uzavřít smlouvy s partnery, domluvit podrobnosti s vystavovateli atd. Záhy na to se musel stanovit program a harmonogram závodu. Dojednat doprovodné akce a jednat s médii. Klíčovou osobou se stal Robin Čumpelík.
 
Potřebovali jsme o akci co nejrychleji a nejlépe informovat média. Začali jsme vystoupením ve Snídani s Novou v sérii o adrenalinových sportech. Pak bylo třeba nachystat tiskovou konferenci a rozeslat tiskové zprávy. Mezitím se začaly hroutit některé plány a smluvené akce. Zjistili jsme, že aby proběhla exhibice vodních skútrů, na kterou jsme se obrovsky těšili, musíme minimálně pět týdnů běhat po úřadech. Byrokracie, kterou se začal Petr Kašpar v závislosti se skútry proplétat, byla zničující. Desítky minut telefonování, přesvědčování a přemlouvání. Přesto, že dva týdny před vypuknutím Prague Whitewater Rodeo 2005 vstoupil do hry Magistrát hlavního města Prahy a významně podpořil akci finančními prostředky, nebylo možné přesvědčit jiné „nestranné“ úředníky, aby namočili jedno jediné razítko do polštářku s inkoustem a záhy úderem na list papíru posvětili dvacet minut úžasné podívané na borce, kteří na vodních skútrech předvádí obdobné triky, jako pádleři na kajacích.
 
Ve středu 10. srpna o půl jedenácté vypukla v prostorách luxusní restaurace FooDoo café tisková konference. Opět se projevil vtip organizátorů a za stolem usedli i zástupci hudebního festivalu LovePlanet a akce zvané BaseJump. Tato trojkombinace přitáhla rekordních čtyřicet osm zástupců českých médií. Do startu Prague Whitewater Rodeo 2005 zbývaly dva dny. Štafetu práce, stresu a nespavosti přebrali kluci zajištující techniku a catering. Hlavní organizátor se smiřoval s tím, že skútry definitivně nebudou a těžce kousal zprávu ze světa Canoepola, které se mohlo na akci prezentovat.
 
V pátek ráno se na kulatém stanu u loděnice v Tróji objevil nápis REGISTRATION. Ihned na to se stan zaplnil závodníky. Krátce po poledni již hodiny zavěšené nad playspotem zahájily první kvalifikační jízdu a zároveň oficiálně spustily akci zvanou Prague Whitewater Rodeo 2005, které, jak se ukázalo později, zaznamenalo obrovský úspěch u závodníků, ale i návštěvníků z řad veřejnosti. Nakonec by se slušelo poděkovat všem, kteří akci pomohli. Organizátorům, partnerům, sponzorům, a zvláště Městské části Prahy 7 a Magistrátu hlavního města Prahy.
 
A jak v nabité konkurenci dopadli naši závodníci?
V kategorii kajakářů juniorů zvítězil Jan Špindler, který se zároveň stal celkovým vítězem Euro Cupu a mistrem ČR ve své kategorii.
V kategorii kajak ženy porazila Marie Mejsnarová úřadující mistryni světa a získala tak nejen zlatou medaili z pražského závodu Euro Cupu, ale i titul mistryně ČR.
Další radost nám udělala Lenka Novotná, která sice v posledním závodě kvůli zranění nestartovala, ale její výkony v předešlých závodech ji v Euro Cupu vynesly na stříbrnou pozici.
Tím ale výčet českých úspěchů nekončí.
Kanoista Štěpán Fiedler  získal v pražském závodě zlato, čímž se stal zároveň mistrem ČR a v seriálu EC obsadil skvělé druhé místo.

Petr Kašpar

 

Mistrovství Evropy U23 a juniorů ve slalomu

Momenty sportu

Momenty sportu

Instagram #czechcanoe

Český pohár Skupiny ČEZ

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Sledujte, kdo vede!

Sport podporuje

logo Praha 100px