• Úvod
  • zprávy
  • Kniha NAŠE LÉTO, VODA, LODĚ od slavného fotografa Herberta Slavíka

Kniha NAŠE LÉTO, VODA, LODĚ od slavného fotografa Herberta Slavíka

Kniha NAŠE LÉTO, VODA, LODĚ od slavného fotografa Herberta Slavíka je poctou vodě a všem lidem, kterým se vodní živel stal láskou, dobrodružstvím, sportovní výzvou i odpočinkem. V pestré koláži textů, rozhovorů a unikátních fotografií zachycuje publikace nostalgické počátky vodní turistiky, skautingu, trampingu, dobu vzniku prvních sportovních klubů a atmosféru starých plováren. Kniha se věnuje také módním trendům a vývoji sportovního vybavení pro milovníky rekreace u vody.

Desítky textů, rozhovorů, vzpomínek a fotografií slavných autorů se zaměřují na typické fenomény spojené s vodáctvím, na stavbu lodí, nezapomenutelné okamžiky sjíždění českých řek a pobytů na letních táborech.
Autoři se věnují také českému jachtingu, počátkům windsurfingu, představují Čechy, kterým učarovalo mořeplavectví nebo extrémní vodáctví na dravých tocích všech světadílů.
V kapitole legendy seznamuje kniha čtenáře s našimi nejúspěšnějšími sportovci Janem „Felixem“ Brzákem, Ludmilou Polesnou, Petrem Sodomkou, Richardem Konkolskim, Františkem Venclovským, bratry Svojanovskými, Štěpánkou Hilgertovou, Vavřincem Hradilkem, Josefem Dostálem, Jiřím Prskavcem a mnoha dalšími.
Závěr knihy přináší prostřednictvím atraktivních fotografií současných trendů inspiraci pro všechny milovníky vodních sportů.

Publikace volně navazuje na knihu Naše hory, lyže sníh.

Kniha je k dostání v v řadě knihkupectví a může být vhodným tipem na vánoční dárek.

Nakladatel: WWA photo
Kniha 2021, česky, 264 stran, Pevná s přebalem lesklá

 

Ukázky a popis knihy najdete například na:
https://magazin.aktualne.cz/foto/leto-voda-lode-milovali-jsme-je-uz-v-dobe-vlasty-buriana-a-k/r~f7c6e57a31a311ec878fac1f6b220ee8/

Tagy: top

Kanoe.cz

Český vodácký server


Český svaz kanoistů, z.s.
Zátopkova 100/2
+420.242429245
info@kanoe.cz
Po-Pá: 9.00 - 16.00