• 1
  • 2
  • 3

Z německého Augsburgu do pražské Troji

Na závěr Světového poháru ve vodním slalomu se třem českým závodníkům podařilo dostat do čtvrt finále v Kayak Crossu. Kateřina Beková se z „time trialu“ kvalifikovala pátým nejrychlejším časem. Ve čtvrt finále se představil i Jakub Krejčí s Vítem Přindišem. První závod Světového poháru je minulostí a vodní slalomáři míří do pražské Troji.

„Skončit půl vteřiny od finále mě mrzí,“ přiznává Satková

Finále kanoistů v rámci prvního Světového poháru v Augsburgu dnes proběhlo bez českého zastoupení. Nejlépe se umístila na 12. pozici Martina Satková, kterou z finálové desítky odsunulo pouhých šedesát setin. V nabité konkurenci singlkanoistů bral nejvyšší příčku Vojtěch Heger, který skončil šestnáctý.

SP Augsburg: finále bez české účasti

Zrádné peřeje Eiskanalu v Augsburgu nepustily do finále úvodního Světového poháru žádný český kajak v obou kategoriích. Tři české ženy i tři čeští muži skončili v semifinálových rozjížďkách. Z dopolední kvalifikace kanoistů se do sobotních bojů o medaile nominovalo pět ze šesti reprezentantů.

Bronzová neděle v Poznani. Na bedně stála Malíková i Mílová

Martina Malíková pokračuje v medailové sérii. V závodě na pět kilometrů vybojovala bronz. Třetí místo na dlouhé distance získala i kajakářka Kateřina Mílová. Klára Studničková, Vladimír Cerman a Ondřej Hirsch bojovali ve finále B.

Kanoistka Malíková bere na SP další medaili

Kanoistka Martina Malíková si veze ze SP v Poznani další medaili. Ke stříbru a bronzu ze Szegedu přidala další stříbro z kilometru. Na šestém místě dojela deblkanoe Hrabal - Minařík. Antonín Hrabal dokopl sedmý na singlové dvoustovce. Čtyřkajak i kajakářka Mílová obsadili ve finále deváté místo.

První den SP v Poznani vybojovali rychlostní kanoisté čtyři finále A

Čeští reprezentanté si v pátečním programu zajistili čtyři finále A. Do sobotních bojů o medaile se kvalifikovali kanoisté Jiří Minařík s Antonínem Hrabalem v disciplíně C2 500 m, Antonín Hrabalna C1 200 m, čtyřkajak kajakářů na 500 ve složení Vladimír Cerman - Lukáš Souček - Ondřej Prchlík - Jiří Humhal, a Kateřina Mílová na K1 1000 m.

Kampaň Pojď pádlovat získala prestižní ocenění

Skvělá parta u vody, sportovní všestrannost, ale také samostatnost a možnost odpádlovat na vodu od všeho a všech. To nabízí rychlostní kanoistika. A tak ji představila i náborová kampaň Pojď pádlovat, kterou Český svaz kanoistů spustil loni. Ta nyní získala ocenění od Art Directors Club – zlato za hlavní video.

Blíží se SP v nevyzpytatelné Poznani

V pátek 24.5. startuje v polské Poznani druhý závod Světového poháru. Většina reprezentace tento SP vynechává z důvodu přípravy na blížící se významnější mezinárodní akce. I přes to bude Českou rychlostní kanoistiku zastupovat jedenáct reprezentantů.

Poslední den nominace ve znamení kilometrové trati

Poslední závodní den Nominačních závodů patřil kilometrové trati. Na stejné distanci závodili i mladí závodníci. I přes to, že se počasí na kanále v Račicích konečně umoudřilo, nevyhnuly se odpolední závody odsunutí kvůli přicházející bouři.

Vodní slalomáři zakončili evropský šampionát ziskem zlaté a stříbrné medaile

Na závěr evropského šampionátu vybojoval český tým singlkanoistek zlatou medaili. Na družstvo Gabriely Satkové, Martiny Satkové a Terezy Kneblové navázali muži, a to ziskem stříbrné medaile. Lukáš Rohan s Václavem Chaloupkou a Jiřím Prskavcem nestačili pouze na hlídku domácích závodníků ze Slovinska.

Úřadující vicemistryně Evropy jede na olympiádu! Satková do dokázala

“Byla to jízda plná nervů, protože vše  bylo v mých rukách. Tyhle těžké chvíle mě posouvají dál,” říká Gabriela Satková která ukázala, že patří ke světové špičce vodního slalomu. Ve finále evropského šampionátu v Tacenu dojela pro titul vice mistryně Evropy a zajistila si tak účast na olympijských hrách v Paříži. Napjatý olympijský souboj kanoistů zvítězil Lukáš Rohan i přes to, že na mistrovství Evropy skončil za branami finálového závodu.

Sprinterská dvoustovka nabídla napínavou podívanou

Nominační závody pokračují. Sobota v Račicích nejprve patřila deblovým disciplínám na 500 m, odpoledne se začalo závodit na nejkratší dvousetmetrové trati. Na singlech zvítězili Jakub Brabec, Jiří Minařík a Anežka Paloudová. Debly patřily Kulichovi s Remutou, Tettingerovi s Rudolfem a Zárubové s Betlachovou. Kanoistky ovládla Řáhová.

Včera oslavila narozeniny, dneska si vyjela olympiádu! Galušková míří do Paříže

Antonie Galušková svou vítěznou kvalifikační jízdou potvrdila roli favoritky a zajistila si tak místo na olympijských hrách v Paříži. Jízdu, která ji zajistila postup nedokázala zopakovat a z Evropy bere sedmou příčku. Pátá skončila Tereza Fišerová, stejně jako Vít Přindiš. Po dobře rozjeté kvalifikaci se chyby ve finále nevyvaroval ani Jiří Prskavec a dojel devátý.

Silný vítr znepříjemňoval NZ, favorité ale obstáli

První den 2. NZ v Račicích je za námi. V náročných větrných podmínkách začaly nominační závody na ME, MEu23, MSu23 a MS neolympijských disciplín. V pátek se soutěžilo v disciplínách K1/C1 500 m a K2/C2 200 m. Kanoistky měly na programu singlovou dvoustovku a deblovou pětistovku. V rámci ČP mládeže závodili i junioři, dorostenci a žáci.

O víkendu vyvrcholí olympijská nominace vodních slalomářů

Vodní slalomáře čeká nejvyšší evropský závod a poslední možnost, jak si zajistit start na olympijských hrách v Paříži. Na startu zítřejšího závodu se představí kajakářská světová  špička, mezi nimiž nebude chybět ani aktuální vicemistr světa Jiří Prskavec nebo dvojnásobná juniorská mistryně světa Antonie Galušková.

“Je to o drobnostech, ale i o štěstí, které ke Kayak Crossu patří!” říká Vít Přindiš

Evropský šampionát vodních slalomářů pokračoval závodem v Kayak Crossu. Do dnešních rozjížděk se dokázalo probojovat celkem pět českých lodí. Českému týmu se nepodařilo navázat na včerejší medailové úspěchy Vítka Přindiše. Všichni zástupci národního družstva skončili před branami finále a nemohli tak bojovat o medailové příčky.

Vít Přindiš vybojoval na úvod šampionátu evropský titul

Valící se voda změnila průběh celého evropského šampionátu, ale Češi ukázali, že s převratem umějí pracovat a vytěžili ze slovinského kanálu mistrovské zlato. Vít Přindiš dominoval v kategorii kajakářů a stal se tak historicky prvním vítězem kategorie Kayak Cross sprint. Nejúspěšnější Češkou se stala Tereza Fišerová, která vybojovala šesté místo.

OH nominace je uzavřena. Malíková má ze SP stříbro, Dostál čtvrtý

Světový pohár v Szegedu je u konce. Třetí medaili pro Českou republiku přidala Martina Malíková, která dojela druhá v závodě na 5 km. Josef Dostál zůstal na kilometrové trati těsně pod stupni vítězů. Reprezentační trenér Pavel Hottmar uzavřel nominaci do Paříže.

Paloudová a Malíková mají z kilometru medaili. V akci byl i Dostál a Fuksa

Anežka Paloudová pokračuje v sérii úspěchů. Na kilometrové trati si dojela pro stříbrnou medaili. Pro premiérovou medaili z mezinárodní akce si na C1 1000 m dofinišovala MartinaMalíková. V rozjížďkách se představili Josef Dostál Petr Fuksa.