Kanoe.cz

Nejlepší sportovec ČR 2014?

thumb logo sr2014Zde je zveřejněn komentář čestného předsedy Českého svazu kanoistů pana Prof. Ing. Jaroslava Pollerta DrSc., k nominaci deseti "nejlepších" sportovců České republiky za rok 2014 v tradiční novinářské anketě.

Poznámka k anketní nominaci deseti nejlepších sportovců ČR za rok 2014

P8093015Josef Dostál - 1. místo MS 2014 - K1 1000mBlíží se konec roku a s ní je vždy spojena celá řada anket hodnotících výkony sportovců za uplynulý rok. Mezi nejprestižnější patří v naší republice anketa o Nejlepšího sportovce České republiky za rok 2014. Vím, že rok 2014 byl olympijský, a tak jako obvykle měly v anketě přednost v první desítce olympijské sporty (nyní zimní). Přesto mě nesmírně překvapilo, že sportovní novináři dostatečně neohodnotili mimořádný výkon kajakáře Josefa Dostála – první na mistrovství světa v Moskvě 2014, první na tomtéž mistrovství světa se svým i kolegy na K4, akademický mistr světa Minsk 2014.

Vždyť vyhrát olympijskou disciplínu na kajaku 1000 m je opravdu mimořádný výkon. Největší konkurence (přes 70 kajakářů) na vlastním Mistrovství světa v Moskvě, nehledě na konkurenci domácí před nominací. Zdůrazňuji, že za každou národní federaci může startovat pouze jedna loď.

Rozhodně svým výkonem si zasloužil být nominován v první desítce a tak si lze jen postesknout a říci, že kanoistika je malý sport, ale tradicí a výkonností v naší republice patří ke špičce mezi našimi sporty, a tak by si zasloužil takový úspěch ocenění mezi novináři, kteří hlasují. Naše kanoistika tuto nespravedlnost přežije a jistě opět bude svojí výkonností na výši tak jako dosud, ať v rychlostní kanoistice nebo ve slalomu, omezím-li se pouze na sport olympijský.

Prof. Ing. Jaroslav Pollert,DrSc – čestný předseda Českého svazu kanoistů

 

Ilustrační foto z vyhlášení ankety Sportovce roku 2012

Foto: BPA - http://sportovecroku.cz/fotogalerie-2012-2/