Kanoe.cz

Dvě stříbra a bronz: Čeští slalomáři zářili v týmovém závodě na mistrovství světa

IMG 0569Stříbrní kajakáři, stříbrné kajakářky, bronzové singlířky. Vodním slalomářům začalo ve středu 25. září mistrovství světa ve španělském La Seu d`Urgell. Hned první den vylovily české lodě v týmovém závodu hlídek dvě stříbrné a jednu bronzovou medaili. 

Poprvé to zacinkalo českým kajakářkám. „Bylo to super, myslím, že jsme to sjely hodně hlídaně, ale zároveň jsme to sjely v dobrém čase. A to bylo dneska na placku klíčové,“ hodnotí výkon Amálie Hilgertová, která společně s Veronikou Vojtovou a Kateřinou Kudějovou vybojovala stříbro. Češky nestačily pouze na Britky, které dnes byly nejrychlejší, i když přičítaly jednu dvousekundovou penalizaci. 

thumb IMG 0573

Zahanbit se nenechali ani kajakáři. Jakmile se na start postavil Prskavec, Hradilek, Přindiš, všichni zatajili dech a čekali, co předvedou. Už se totiž stalo skoro tradicí, že právě kajakářská hlídka vozí medaile. z vrcholných akcí. A svou formu potvrdili i letos. Nestačili pouze na místní španělské kajakáře, vybojovali stříbrnou medaili a už po páté v řadě se postavili na stupně vítězů.

„Z mé pozice vidím dobře, jak na tom jsme, a líbilo se mi to až do cíle,“ komentuje dnešní výkon Přindiš a Hradilek hned dodává: „Snažím se hledat, jestli tam nějaká chybička byla, ale myslím si, že ta jízda byla velmi dobrá a Španělé dneska ukázali to nejlepší, co v nich je.“  S čímž souhlasí i Prskavec: „Jsem za tu jízdu rád, protože ten čas Španělů byl dnes nepřekonatelný.“

thumb 4c 0516Bronz pak přidaly také singl kanoistky ve složení Tereza Fišerová, Eva Říhová, Kateřina Havlíčková. „Mně se sice nejelo moc dobře, ale je z toho bronz, takže je to nádhera,“ komentuje svůj výkon Fišerová. Kanoistky totiž ve své jízdě nasbíraly 8 trestných vteřin. „Bála jsem se, že to bude brambora, ale je to super,“ dodává Havlíčková.

Už zítra začína kvalifikace singlířů a kajakářek, naopka v pátek se předvedou kajakáři a singlířky. O víkendu se opět pojede o medaile - tentokrát o ty individuální.

výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-d-urgell-2019/results

kompletní program: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/la-seu-durgell-2019/schedule

live stream: https://www.youtube.com/playlist?list=PLWpi79GxUJdaxmSvEdhoc9t4PCTfxgT6e

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF