Kanoe.cz

Český sjezd zná nové republikové šampiony ve sprintu

AAA 2011První dva závody nabitého sjezdového týdnu jsou již minulostí. Ve velmi silné konkurenci se v Českém Vrbném u Českých Budějovic utkali sjezdaři o republikové tituly nejlepších sprinterů v kategorii seniorů, U23 i v kategorii veteránů. Oba českobudějovické závody zamíchaly nominací na sprintové mistrovství světa, jejíž konečné pořadí se dozvíme již tento čtvrtek v Roudnici nad Labem.

V seniorské kategorii obhájil svůj republikový titul singlkanoista Ondřej Rolenc, který si tak výrazně spravil chuť po sobotním pátém místě. „Jsem opravdu rád, že jsem sprintový titul obhájil, po včerejšku už jsem tomu moc nevěřil, protože místní trať mi moc nesedí a dost jsem se tady trápil. Nakonec se na mě usmálo štěstí a tu nejlepší jízdu jsem si vybral až v ten nejdůležitější moment.“ Říká Rolenc. Na stupních Rolence doplnil Vladimír Slanina a také vítěz sobotního závodu Václav Kristek.

AAA 2046Mezi kajakáři do celkového pořadí výrazně zasáhli zahraniční účastníci. Mistrem České republiky se stal náš elitní sprinter Richard Hála. V celkovém pořadí ho však o pár desetin sekundy předskočil slovinský závodník Simon Oven. Kvalitu slovinských sprinterů doplnil třetím místem Tim Novak. V českém šampionátu obsadil druhé místo Vojtěch Zapletal a třetí Karel Slepica.

Kategorii kajaku žen ovládla v obou dnech Klára Paďourová, která se tak kromě zisku republikového titulu také vyšvihla do čela nominační tabulky pro nadcházející MS. Vícemistryní republiky se stala juniorská světová šampionka Barbora Dimovová. Svůj návrat po delší závodní pauze zvládla výborně Anežka Paloudová, která třetím místem v neděli a druhým místem v sobotu ukázala, že její boj o reprezentační trikot ještě není zdaleka prohraný.

To nejlepší si ale Aněžka Paloudová schovala do kategorie singkanoistek, kde dokázala v MČR zvítězit a nechat za sebou druhou Radku Valíkovou a třetí Marii Němcovou.

AAA 2254Mezi deblkanoisty se o první příčky přetahovaly posádky Haleš – Novák a Veselý – Rygel. V nedělním MČR zvítězili Veselý s Rygelem a vrátili Halešovi s Novákem porážku z předchozího dne. Výborné třetí místo získala v mistrovském závodě posádka Daniel Suchánek s Janem Jílkem.

Sjezdaři se nyní přesunou na umělý kanál do Roudnice nad Labem, kde změří své síly ve dvou závodech a to 23. a 24. srpna. Čtvrtek slibuje jakožto rozhodující boj o nominaci na MS velmi vypjatou atmosféru, kterou byste si rozhodně neměli nechat ujít.

Kompletní výsledky sobota

Kompletní výsledky neděle

Stav nominace na MS po 4 závodech

Foto: Aleš Berka

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF