Kanoe.cz

Kajakářka Antonie Galušková ovládla kvalifikaci MS a přidala stříbro v mixu

Toni GaluskovaKajakářka Antonie Galušková ve čtvrtek (18. 7.) suverénně vyhrála kvalifikaci juniorek na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let ve vodním slalomu v Krakově (16. – 21. 7. 2018). Pak přidala medaili. Zlato a stříbro pro dvojice U23 v C2 mix Jana Matulková a Vojtěch Mrůzek a Vojtěch Heger s Antonii Galuškovou.

mix U23České kajakářky juniorky dnes ovládly kvalifikace MS ve vodním slalomu v Krakově. V semifinále uvidíme kompletní českou reprezentační trojici, která kvalifikaci vyšperkovala skvělými výkony. Antonie Galušková svoji kategorii suverénně ovládla.

„Jízda nebyla úplně špatná až na jeden ťuk. Když jsem ale dojela do cíle a viděla jsem ten čas, tak jsem byla hodně překvapená, protože jsem to nečekala. Moje cíle v tomto posledním juniorském roku jsou hlavně si to užít a medaile by byla takový bonus. Loni to moc nevyšlo, tak mně to možná o to více posílilo,“ řekla Galušková po kvalifikaci, kde dominovala s časem 103,91 s.
Hned za ní skončila jako druhá další silná česká kajakářka Lucie Nesnídalová s časem 106,81 s. Postoupila i třetí česká závodnice Kateřina Beková ze skvělého čtvrtého místa.

Matulkova MruzekČeští singlíři junioři vybojovali dvě místa v semifinále díky čtvrté pozici Martina Kratochvíla s časem 102,77 s a 16. místu Adama Krále.
„Bylo to hodně pohlídané, ale výsledek dobrý. Jel jsem čistě a je z toho postup. Po stříbru z MEJ jsem dost namotivován, ale necítím se jako favorit. Chtěl bych, aby z toho bylo minimálně finále,“ popsal Kratochvíl.

V kategorii singlkanoistek juniorek předvedla druhou nejrychlejší jízdu Gabriela Satková s časem 110,69 s. V semifinále ji doprovodí i dnes šestá Tereza Kneblová a 12. Adela Králová.
„Jízda mi vyšla myslím docela dobře, až na jednu pasáž. Na kvalifikační jízdu to bylo asi to nejlepší, co jsem mohla jet, až na pasáž kolem dvanáctky, kde jsem se převrátila, takjže je tam určitě ještě co zlepšovat,“ popsala Satková.

Lucie NesnidalovaV kategorii K1 muži junioři postupuje nejlepší Jakub Krejčí z 11. místa a Martin Rudorfer z 15. Z druhé jízdy i Jakub Mrázek.

Podobně, jak včera, i ve čtvrtek korunovali den smíšené dvojice, tentokrát kategorie do 23 let v C2 mix zlatou a stříbrnou medailí pro český tým. Mistry světa se stala dvojice Jana Matulková a Vojtěch Mrůzek, stříbro si odnesou Vojtěch Heger a Antonie Galušková.

V pátek se pokračuje semifinálovými a finálovými jízdami kategorií juniorů a do 23 let C1M a K1Ž.

Foto: Alena Ceplová
Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/krakow-2019/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF