Kanoe.cz

Jsem happy, jak dva grepy, těší se Vojtová z pátého místa v Tacenu

vojtova finale 1Světový pohár ve vodním slalomu ve slovinském Tacenu v sobotu (29. 6.) přinesl páté místo kajakářky Veroniky Vojtové. Do finále se podívala již podruhé ze tří podniků letošního seriálu. Singlkanoistům semifinále nevyšlo podle představ. Následovat bude závodní pauza a trénink.

Veronika Vojtová se stala v sobotu na Světovém poháru ve vodním slalomu jedinou českou finalistkou v kategorii K1 ženy. Po čisté jízdě na nevyzpytatelné trati nakonec zapsala cenné páté místo, stejně, jako i v semifinále, a v celkovém hodnocení obsazuje v půlce seriálu výborné třetí místo. Vítězství pro italskou závodnici Hornovou, která byla jen o 0,95 setin rychlejší.

vojtova finale 2„Jsem happy, jak dva grepy,“ smála se svěřenkyně Pavla Kubričana v cíli. „Jelo se mi dobře. Samozřejmě, že tady hodně záleží na vodě a v druhé polovině mi to úplně nejelo a ztrácela jsem tam. Na druhou stranu, jsem s tou jízdou spokojená. Je to Tacen a páté místo je super. Teď nás čeká pořádný trénink a uvidíme, jestli nevynechám 4. Světový pohár v Lipsku, ale už teď se těším na finále poháru doma v Praze se skvělými diváky,“ dodala Vojtová, letos již dvojnásobná finalistka na Světovém poháru.

Singlkanoista Lukáš Rohan ztratil 8,33 vteřiny za vítězem semifinále, což znamenalo konečné 13. Místo Světového poháru v Tacenu. Tomáš Rak se s 50bodovou penalizací posunul až na 27. místo. Ve finále jel nejrychleji překvapivě italský závodník Colazingari.

rak 2„Hned na začátku jsem se snažil nepodjet druhou bránu, až jsem ji nadjel. Tu v Tacenu je čas neúprosný, a i když pocit nebyl až tak strašný, tak ten čas v cíli byl, jaký byl. Teď si musím trochu odfrknout, protože zatím mi ta část sezóny po nominaci nevychází úplně, jak jsem chtěl, takže jsem z toho dost naštvaný. Pak se pustím znovu do tréninku a budu věřit, že druhá část sezóny bude úplně jiná a budu jezdit tak, jak jsem jezdil na začátku,“ okomentoval Rohan.

„Ta pirueta v úvodu… Nevím úplně, co bych k tomu řekl. Docela mně to štve, protože zbytek trati jsem sjel už docela slušně. Ono se vám samozřejmě nejede úplně dobře, když víte, že už mezi jedničkou a dvojkou je prakticky konec. Ta ztráta tam byla obrovská a ten skok je hodně náročný, musí se to tam trefit. Mně to odstrčilo trošičku doleva. Ale zatočila se mi tam loď a to je, jako když se vám splaší kůň. Taky tam s tím už moc nenaděláte. Hlavní cíl je mistrovství světa, teď strávíme ve Španělsku pár týdnů, tak se chceme dobře připravit,“ řekl Tomáš Rak po semifinále.

rohan2Na kajaku se v semifinále ještě představila Kateřina Kudějová, které jízda s dotekem branky nevyšla a skončila 21.
V neděli se představí v semifinále kajakáři a singlkanoistky od 9 hodin.

Foto: Martin Hladík

Výsledky live:
https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/ljubljana-2019/results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF