Kanoe.cz

Další těžká trať. Světový pohár ve vodním slalomu už tento víkend v Tacenu

prskavec a prindisDalší slalomový víkend (28. – 30. 6.) nás čeká v rámci letos již třetího Světového poháru na divoké vodě ve slovinském Tacenu. Tým doplňuje v záskoku za reprezentanty do 23 let Jana Matulková, Matyáš Lhota a opět Barbora Valíková.

Po náročném závodu v Londýně a Čunově přichází další nevyzpytatelný kanál v Tacenu. Singlkanoista Lukáš Rohan takto popsal místní podmínky:

„Je tu trochu problém, že hodně kolísá stav vody v řece, což sice neovlivňuje tolik samotnou vodu v kanále, ale dojezd z kanálu ústí do řeky. Když je jí v řece málo, tak se to téměř nedá jet a nikdo neví, jak to bude při závodě. Teď při tréninku je to zatím optimální, ale má být vedro a nemá pršet. Jinak voda v Tacenu je hodně prindis vitspecifická a výrazně odlišná od všech tratí, je potřeba se ji rychle přizpůsobit. Ale všichni jsme rádi, že letos se závody SP jezdí na takových tratích jako je Londýn, Bratislava a Tacen. Všechny patří mezi nejtěžší, což podle mě je pro vodní slalom dobře. Jen škoda, že se nejezdi i na přírodních řekách - byl by to skvělý návrat ke kořenům sportu…,“ řekl Rohan.

Na závody se těší i kajakář Vavřinec Hradilek. Po úspěchu v CSLX, který v Bratislavě –Čunovu vyhrál, bude mít Vavřinec Hradilek, mistr světa z roku 2017, opět vysoké ambice nejen v nedělním závodu slalom krosu.
„Nedělní 19. místo ve slalomu pro mě samozřejmě nebylo nejlepším výsledkem, ale pocit z jízdy nebyl špatnej a navíc jsem pak zvítězil v XSlalomu, což mě potěšilo velice! Už v pátek nás čeká další runda SP ve Slovinsku. Snad se přehoupnu z těch pozic druhé desítky do té první. Ježdění a závody mě hrozně baví, tak by to klapnout do třetice mohlo,“ sdělil Hradilek přes sociální síť.

hradilek vvOproti prvním závodům SP je v Tacenu český tým o několik jmen změněný. Závodníci do 23 let se již připravují na evropský šampionát v Liptovském Mikuláši a tak bude chybět Amálie Hilgertová, Vojtěch Heger i Tereza Fišerová s Evou Říhovou. Místo nich se představí opět kajakářka Barbora Valíková, Jana Matulková a Matyáš Lhota na C1. Na startu bude mít Česko tedy jen dvě singlkanoistky.

Celkové pořadí Světového poháru po třech závodech vychází zatím nejlépe pro kajakáře Jiřího Prskavce, obhájce vítězství v seriálu. Je na prvním místě, zatímco Vavřinec Hradilek na 15. a Vít Přindiš na 17. místě. V první desítce celkového hodnocení je i devátá kajakářka Veronika Vojtová a šestá singlkanoistka Tereza Fišerová. Ze singlkanoistů je zatím nejvýše čtrnáctý Lukáš Rohan.

V Tacenu jsou ve čtvrtek na programu tréninky, v pátek kvalifikační jízdy a v průběhu víkendu se závodníci představí v semifinále a finále. V itineráři je start naplánovaný každý den v 9.00 h.

Světový pohár ICF ve vodním slalomu 2019:
28. – 30. 6. Tacen
30. 8. – 1. 9. Markkleeberg
6. – 8. 9. Praha – Finále SP

Foto: Martin Hladík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF