Kanoe.cz

Vodní slalomáři uzavřeli boje o nominaci. Místo v týmu pro Přindiše, Hradilka i Hilgertovou

hradilek cilDeštivé a větrné počasí nepřálo ani nedělnímu 4. Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu (12. května 2019). Slalomáři tu dnes uzavřeli náročnou nominaci a v Pau nás bude reprezentovat silný tým včetně kajakářů Víta Přindiše a Vavřince Hradilka.

Na nedělní trati, kterou spolu se šéftrenérem Jiřím Pulterou postavil Jaroslav Volf, předvedli kajakáři skvělé výkony a napínavý souboj o dvě reprezentační místa. Za opět suverénním Jiřím Prskavcem potvrdil formu Vít Přindiš a o nominaci skvěle zabojoval třetí Vavřinec Hradilek. Pro mistra světa 2017 Ondřeje Tunku tak i přes K1mvynikající jízdu zůstalo „jen“ čtvrté místo, a to i v nominaci kvůli umístění ve vzájemném souboji s Hradilkem.

„Sice jsem to chtěl mít za sebou už včera a bylo to trochu dramatické, jsem rád, že jsem se dokázal poprat se stresem a vyšlo to úplně skvěle,“ těšil se Přindiš, který bude opět chtít atakovat přední pozice seriálu Světového poháru ICF. „Jsem moc rád i za Vávru,“ dodal.

Hradilek v cíli neskrýval emoce a nadšení. Do reprezentace se podívá po dvojleté pauze, poprvé od roku 2016, kdy prohrál vzájemný souboj o OH v Riu s Prskavcem. „Jířa říkal, že kdo jezdí tady, může porážet kohokoliv. Je to tak. Jsme čtyři – pět kluků, kteří by si mančaft strašně zasloužili. Je to pro mě velká pocta, jezdit v takové konkurenci. Je hezké, když člověku ani nevadí, že ho předjedou další dva kluci a je spokojený se 3. Místem. Samozřejmě, že jsem to spočítané měl. Věděl jsem, že by to mohlo dobře dopadnout,“ řekl Vávra.

hilgertova aTereza Fišerová opět potvrdila dominanci v kategorii C1 ženy, ale hned za ní se v neděli umístila Eva Říhová a Tereza Kneblová. V nominaci ale doplní Fišerovou Říhová s dnes čtvrtou Kateřinou Havlíčkovou.

Nejrychlejší ze singlířů byl v Troji Matyáš Lhota. Do reprezentace se ale podívá s Lukášem Rohanem dnes druhý Tomáš Rak, který tak bude v Pau obhajovat evropský bronz. Dalším reprezentantem pak nově v seniorské kategorii Vojtěch Heger.
Amálie Hilgertová dnes díky vítězství doplnila v reprezentaci Veroniku Vojtovou, kde se i přes sedmé místo dnes probojovala i olympionička Kateřina Kudějová.

havlickovaReprezentace se už tento týden přesouvá na soustředění v dějišti letošního ME ve francouzském Pau, kde se bude bojovat o medaile od 30. května. Český pohár Skupiny ČEZ bude pokračovat 5. a 6. závodem 24. a 25. července na Lipně, kde se také pojede o republikové tituly.

Informace k závodům, fotografie a výsledky budete moci sledovat na stránkách Českého svazu kanoistiky www.kanoe.cz a pro aktuální dění a informace sledujte Facebook Český vodní slalom a sjezd nebo instagram Czech Canoe.

3. a 4. Český pohár Skupiny ČEZ v Praze - Troji byl organizován za finančné podpory Hlavního města Prahy a Městské části Praha 7.

CeskyPohar2019 slalom vysledkovka Paticka PRAHA

 

Fotogalerie: Martin Hladík
https://www.zonerama.com/Kanoe/Album/5301503

Stav nominace: https://www.slalom-world.com/slalom-cesky-pohar/livenominace2019.php

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF