Kanoe.cz

Veltrusy o víkendu odstartují nominační souboje vodních slalomářů

CeskyPohar2019 slalom ban190x190 01Už za rok čeká všechny sportovní fanoušky událost, na kterou se těší každé čtyři roky. Na olympijské hry v Tokiu vyrazí i nejlepší čeští vodní slalomáři. Ti se ale nejdříve poperou o nominaci do reprezentace pro letošní rok už tento víkend ve Veltrusech a o týden později v Praze – Troji. Souboje o nominaci vyvrcholí v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ o víkendu 11. – 12. května 2019.


Nejlepší čeští kajakáři budou letos bojovat o dvě reprezentační místa v českém týmu pro letošní rok, který už bude také částečně rozhodovat o složení olympijského týmu. Vzhledem k stříbru z loňského mistrovství světa má vodní slalomář Jiří Prskavec jisté místo v letošní reprezentaci a díky tomu si mohl dovolit na soustředěních ve Francii a ve Španělsku otestovat tratě, na kterých se letos pojede mistrovství Evropy a světa.

Prindis V„Je to příjemné v tom, že nemusím ladit formu přímo k nominaci a můžu se soustředit směrem k mistrovství Evropy. Na druhou stranu jsem loni nominaci jel a dařilo se mi poměrně dobře. Ale samozřejmě je to takto příjemnější," řekl brzy šestadvacetiletý kajakář, který očekává každým dnem narození prvního potomka.

V nominaci se proto bude odehrávat ostrý souboj favoritů Vavřince Hradilka, stříbrného z OH v Londýně 2012, bývalého mistra světa z Pau 2017 Ondřeje Tunku, a také Víta Přindiše – historicky prvního vítěze série Světového poháru za rok 2017. Ale do hry může promluvit i další silný závodník Ondřej Cvikl, sparingpartner Prskavce, anebo syn Štěpánky Hilgertové Luboš.

Hradilek VMnohonásobná medailistka z mezinárodních akcí Tereza Fišerová bude na singlkanoe v souboji s mladými talenty, jako jsou Martina a Gabriela Satkové, a také proti bývalé mistryni světa Kateřině Havlíčkové. „Na Veltrusy se těším moc - po té celé zimní přípravě to bude příjemná změna se zas ponořit do závodění. Je pravda, že počasí nám nemá moc přát, ale závodilo se už i v horších podmínkách, takže si s tím určitě všichni nějak poradíme,“ řekla Fišerová.

Jako předjezdce budou moct ráno fanoušci vidět například i bývalého úspěšného olympionika Stanislava Ježka na C1.

Informace k závodům, fotografie a výsledky budete moci sledovat na stránkách Českého svazu kanoistiky www.kanoe.cz a pro aktuální dění a informace sledujte Facebook Český vodní slalom a sjezd nebo instagram Czech Canoe.

ODKAZY

rohan lhotaZákladní adresa: www.kanoe.cz/cez
Live data (výsledky, žebříčky, nominace, soutěž o auto, videa z jízd): www.kanoe.cz/cez/live
Live stream: www.youtube.com/czechcanoe

Program sobota a neděle 4. – 5. 5. 2019:

Sobota:
08:30 Měřená předjízda
09:45 Start kvalifikace – interval 60 s, 3 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)
13:30 Start finále A – interval 90 s, 2 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)
15:00 Start finále B – interval 50 s, 4 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)

Neděle:
08:30 Měřená předjízda
09:45 Start kvalifikace – interval 60 s, 3 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)
13:30 Start finále A – interval 90 s, 2 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)
15:00 Start finále B – interval 50 s, 4 intervaly mezi kategoriemi (pořadí kategorií C1Ž, C1M, K1Ž, K1M, C2M a C2MIX)

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF