Kanoe.cz

Hradilek bez finále, padesátnice Hilgertová opět boduje. Trnávka rozjela souboje vodních slalomářů o místa v reprezentaci

Hradilek TrnavkaNominační souboje vodních slalomářů se v sobotu (5. května) rozběhly ve velkém stylu. Divoká trať na Trnávce při obci Želiv připravila hned v 1. Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu několik překvapení. Zároveň potvrdila formu papírových favoritů.

Určitě nejsledovanější byl souboj kajakářů, kde je v reprezentačním triu volné už jenom jedno místo. Nominaci si hned první jízdou zkomplikoval jeden z hlavních adeptů, mistr světa z Troje 2013 Vavřinec Hradilek, když se kvůli doteku o jedno místo nekvalifikoval do finálové desítky. Naopak, skvělou formu předvedl aktuální mistr světa Ondřej Tunka. Po prvním místě v kvalifikaci nenechal nic náhodě a i ve finále proletěl tratí ze všech nejrychleji i s dvojvteřinovou penalizací.
Jiří Prskavec se do finále podíval jako třetí nejrychlejší. Ale pak dokázal ještě zrychlit, bere body z druhého místa a má dobře nakročeno do Prskavec Jiri Trnavkareprezentace.

„Nominační závody jsou vždy trochu specifické a Trnávka nepatří mezi moje oblíbené tratě. Ale není to jen o jednom závodu, ale jedou se hned čtyři, přitom tři vám musí vyjít skvěle. Myslím, že na to, v jaké pozici jsem jel, tak jsem předvedl v podstatě to, co jsem chtěl, až na ten jeden šťouch. Rád jedu naplno a na risk, ale k té nominaci tak nějak patří, že si to člověk víc hlídá,“ popisuje Prskavec.

„Myslím, že v kvalifikaci jsem předvedl ukázněný výkon, v prvním řadě pro zajištění desítky. Když Vávra vypadl, tak jsem si tu jízdu víceméně hlídal. Mám rád závody mezi námi, to hecování. Bylo divné, že vypadl tak brzo. Kdyby byl ve finále, myslím, že bych tu jízdu pojal jinak,“ dodal mistr světa z Londýna 2015.
Ve finále předvedl rychlou jízdu s jedním dotekem branky Luboš Hilgert, který tak určitě promluvil do boje o místo v reprezentaci také.

V kategorii C1 žen se bojuje o dvě zbylá místa v nominaci. Stříbrná medailistka z mistrovství světa v Pau Tereza Fišerová potvrdila prvním místem, že si Tunka Trnavkagarantovanou pozici zaslouží. Na paty jí šlape také bývalá mistryně světa Kateřina Havlíčková, která se postupně vrací do formy po loňském porodu. Body ze třetího místa na Trnávce vybojovala Gabriela Satková.

„Byla jsem dnes hodně nervózní před prvním závodem. Je to pro mě nominace po dlouhé době, takže jsem spokojená, že jsem dojela tak vysoko. Zítra se mi pojede určitě líp a snad to bude poznat i na výsledku,“ popsala Havlíčková.

Podobně, jak i loni, kategorie singlkanoistů je opět velmi vyrovnaná. O místo v reprezentaci by ale letos určitě neměl a nechtěl přijít mnohonásobný medailista z mládežnických kategorií Lukáš Rohan, který předvedl suverénně nejrychlejší a čistou jízdu. Zkušený reprezentant Michal Jáně mohl být také spokojený s druhým místem za stále ještě mládežnickým závodníkem, brzy devatenáctiletým Matyášem Lhotou.

180504 trnavka trenink 0111„Jsem úplně přesvědčený o tom, že jsem loni tu nominaci nezvládl hlavou. Takže jsem se teď snažil zůstat uvolněný před startem a cítit se v pohodě. Povedlo se mi to v obou jízdách a jsem za to strašně rád. Teď na to ale musím ještě navázat. Zítra se chci opět zaměřit na čistou jízdu a chtěl bych to podat opět jako dneska,“ řekl Lukáš Rohan.

Psalo se o ní, že zavěsila pádlo na hřebík, ale formu si udržuje stále skvělou. Padesátnice Štěpánka Hilgertová rozjela svojí další sezónu na Trnávce skvělým třetím místem!!! Prvenství patří už zkušené reprezentantce Kateřině Kudějové před Barborou Valíkovou.

V Praze by měli jet svojí poslední jízdu kariéry. A chtějí odejít ve velkém stylu. Deblkanoisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem si zajistili body do reprezentace druhým místem na sobotní Trnávce. Předběhli je sparingpartneři Karlovský a Jáně. V kdysi jedné z nejnašlapanějších kategorií se na start nakonec dostavilo osm posádek.

180505 trnavka 0013Závody o místa v reprezentaci pokračují i zítra, v neděli 6. května v rámci 2. Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu 2018 na Trnávce od 9:45. Finále startuje odpoledne v 13:30.

Sledujte závody naživo na našem youtube kanálu:
www.youtube.com/czechcanoe

Online výsledky
Želiv - http://kanoe.cz/cez/trnavka

Foto: Martin Hladík, kanoe.cz

Stránky závodů ČP:
www.kanoe.cz/cez

logo CEZ

CeskyPohar2018 slalom vysledkovka Zeliv Paticka 640 

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF