Kanoe.cz

Zhubl pět kilo a je ve formě. Jiří Prskavec se chystá na nominační závody

prskavec aprindisTisková zpráva: Je před ním měsíc, ve kterém odjede čtyři těžké závody a doufá, že na jeho konci se pak objeví ještě jeden. Ten se jménem mistrovství Evropy a ten, který má být pro kajakáře Jiřího Prskavce v letošní sezoně vrcholem. To proto, že ho hostí pražská Troja, jeho domácí trať. "A nikdo z Čechů tady nechce chybět," říká Prskavec.

Jenže probít se sem bude přetěžká šichta - v reprezentaci jsou jen tři místa, z toho první dvě už obsadili Ondřej Tunka (úřadující mistr světa) a Vít Přindiš (vicemistr). A tak se o to poslední strhne boj na čtyřech nominačních závodech a má jít především o bitvu mezi olympijskými medailisty Prskavcem a Vavřincem Hradilkem. Koneckonců nebude to nic nového, neboť stejně se "prali" o nominaci na olympiádu v Riu, ve které těsně uspěl Prskavec. "Všichni to staví, že je to souboj mezi mnou a Vávrou, ale já s tím úplně nesouhlasím. Jsou tu další lidi, kteří mají obrovskou motivaci jet doma Evropu. A dávají tomu hodně. Je nás pět, kteří se porveme o to poslední místo," myslí si Prskavec.

On i Hradilek už velký šampionát v Praze zažili, v roce 2013 to bylo mistrovství světa, a tak oba moc dobře vědí, že prožít si takové klání před domácími fanoušky je něco okouzlujícího a něco, co vás motivuje a žene kupředu. Platí to ale i pro ty, kteří závod před domácí bouřlivou atmosféru ještě neokusili. "Takže všichni budou v top formě a pojede jen ten nejlepší."
Nominační kritéria jsou následující. Jedou se čtyři závody, první dva tento víkend na Trnávce, další o týden později v Troji. Každému se započítávají tři nejlepší výsledky, přičemž se boduje umístění v první desítce (za první místo je 10 bodů, za druhé 9...). Je zde kosmetická změna, neboť v minulosti dostal vítěz klání o jeden bod víc, tedy 11 bodů.

A jak na tom Prskavec aktuálně je? Svým příznivcům posílá pozitivně znějící věty. "Forma je dobrá. Potřeboval jsem jít s váhou dolů a nakonec se mi to hodně povedlo. Od ledna jsem zhubl pět kilo. Hodně jsem běhal, přítelkyně mi pomohla, protože velmi dobře vaří lehká sportovní jídla. Cítím se dobře, tak snad to budu schopen prodat," přeje si Prskavec.
Spokojený je i s přípravou. Leden a únor již podeváté strávil na soustředění v Austrálii, kam letos vyrazil o týden dřív, aby se lépe aklimatizoval, což se podařilo. Teď už trénuje na domácí dráze v Troji a i vzhledem k dubnovému počasí jde vše podle plánu. "Musím zaklepat, že jsem zůstal zdravý a vše proběhlo tak, jak mělo. Jsem v kondici, abych předvedl dobré výkony."

Ivan Krákora

Foto: Jan Homolka

Nominační závody na ME - Český pohár Skupiny ČEZ 2018:
5. a 6. května Želiv (Trnávka)
12. a 13. května Praha Troja

Stránky
www.kanoe.cz/cez

YouTube Live

www.youtube.com/czechcanoe  

Online výsledky

Želiv

http://kanoe.cz/cez/trnavka

Troja
http://kanoe.cz/cez/troja

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF