Kanoe.cz

Hradilek nebo Prskavec. V Praze – Troji se rozhodne o nominaci

Prskavec a hradilekTZ (25. 4. 2018, Praha): Česká síla na vodě – tak by se dal popsat souboj titánů, který nás čeká už 12. a 13. května na umělé slalomové trati v Praze – Troji. Dva nejlepší kajakáři světa, Vavřinec Hradilek a Jiří Prskavec se chystají na souboj o poslední místo v reprezentačním týmu. Souboje o nominaci vyvrcholí v rámci 3. a 4. Českého poháru Skupiny ČEZ za podpory Hlavního města Prahy. Korunováni budou i noví mistři České republiky ve vodním slalomu.

Prskavec a HradilekJen jedno místo pro nejlepšího kajakáře v českém týmu pro letošní rok je volné, ale adeptů je více. V nominaci se proto bude odehrávat ostrý souboj favoritů Vavřince Hradilka, stříbrného z OH v Londýně 2012 a bývalého mistra světa z Londýna 2015 Jiřího Prskavce. Ale do hry může promluvit i další silný závodník Ondřej Cvikl, sparingpartner Prskavce, anebo syn Štěpánky Hilgertové Luboš.

V Praze – Troji ale nebudou chybět ani další hvězdná jména. Na start se chystá úřadující mistr světa v K1 Ondřej Tunka spolu se stříbrným kajakářem z Pau Vítem Přindišem. Bývalá mistryně světa Kateřina Kudějová bude bojovat proti vycházející hvězdě Amálii Hilgertové nebo Antonii a Karolíně Galuškovým. Mnohonásobná medailistka z mezinárodních akcí Tereza Fišerová bude na singlkanoe bojovat o titul proti bývalé mistryni světa a mladé mamince Kateřině Havlíčkové (rozené Hoškové). Otevřený souboj uvidíme v kategorii mužů singlkanoistů.

trojaTěšit se můžeme i na kategorii C2 mužů. Naši současně nejúspěšnější deblkanoisté Jonáš Kašpar a Marek Šindler letos oznámili konec profesionální kariéry. Diváci je ale v Praze můžou podpořit.

Závody v Praze – Troji budou generálkou před mistrovstvím Evropy ve vodním slalomu (1. – 3. června). Ředitel organizačního výboru a bývalý elitní vodní slalomář Jiří Rohan chce divákům nabídnout jedinečný zážitek. „Domnívám se, že jsme si již za poslední roky vybudovali jako pořadatelé dobrou pověst u domácích i zahraničních diváků a sportovců, tak i zároveň reputaci jako akce, která dokáže zaujmout a dobře propagovat nejen Hlavní město Prahu, ale i celou Českou republiku,“ popisuje Jiří Rohan a zve všechny sportovní fanoušky, aby přišli podpořit závodníky.

Český pohár Skupiny ČEZ odstartuje na oblíbené a divoké trati na Trnávce při obci Želiv už 5. a 6. května. Závodníci se pak přesunou do Prahy. Soutěže začínají kvalifikacemi v dopoledních hodinách a vyvrcholí finálovými jízdami odpoledne. V rámci sobotního závodu se v Praze pojede Akademické mistrovství ČR, v neděli pak M-ČR dospělých.

Informace k závodům, fotografie a výsledky budete moci sledovat na stránkách Českého svazu kanoistiky www.kanoe.cz nebo na stránkách ME www.slalomtroja.cz.

Pro aktuální dění a informace sledujte Facebook Český vodní slalom a sjezd nebo instagram Czech Canoe.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF