Kanoe.cz

Náročná trať a jeden bronz. Fišerová veze medaili z Markkleebergu

fisrova bronz lipskoPrvní rankingové závody v letošní sezóně otestovali vodní slalomáře o víkendu (7.-8. dubna) v německém Markkleebergu. Ve finále napříč všemi kategoriemi se dost chybovalo a pro české barvy to nakonec vyšlo na dvě bramborové medaile a jeden bronz. Ten si domů odvezla singlkanoistka Tereza Fišerová.

Na ICF ranking závodech v Německu se představilo početné pole českých závodníků. Všechny kajakářky se probojovaly do semifinále. Vypíchnout musíme umístění v top desítce i v této kategorii pro kanoistku Terezu Fišerovou a také Štěpánku Hilgertovou. V singlířích se blýsknul skvělou jízdou Jakub Jáně, kterého známe z kategorie C2 s Ondřejem Karlovským. Do semifinále se probojovali také všichni.

satkova lipskoSemifinálové boje české reprezentanty potrápily trochu víc. Do finálových jízd se nakonec probojoval v K1 Jiří Prskavec, stále ještě junior Tomáš Zima, v C1 žen Tereza Fišerová , Jana Matulková, mezi singlíři se kvalifikoval Lukáš Rohan, na ženském kajaku Amálie Hilgertová, Barbora Valíková jdou do finále na ICF ranking závodu v Německu. Extra poklonu zasloužila multitalentovaná Martina Satková, která si finále vyjela jak mezi kajakářkami, tak i singlířkami.

Finálové výsledky

Jedinou medaili nakonec dokázala vybojovat singlkanoistka Tereza Fišerová. „Jedu domů s bronzem a cennou zkušeností,“ napsala na svůj facebook stříbrná z MS ve francouzském Pau. „Na kajaku jsem se do finále nedostala, náročná trať s 8 přejezdy válců v semifinále byla asi nad moje síly. Bojovala jsem s ní i na singlu, při cestě za medailí jsem se dvakrát převrátila. Hezky to klouzalo do půlky trati a potom už to byl boj. Naštěstí to na suvenýr domů stačilo. Děkuju všem za vzkazy a podporu,“ napsala závodnice Dukly Brandýs nad Labem. Prvenství vybojovala domácí závodnice Lena Stoecklinová . Martina Satková osmá a Jana Matulková top desítku uzavřela.

prskavec lipskoVelmi slušný výsledek si přivezla Barbora Valíková, která tlak finále celkem ustála a skončila 4. v závodě kajakářek. Nejrychleji jela polská reprezentantka Natalia Pacierpniková. Amálie Hilgertová skončila šestá, Martina Satková opět osmá. Čtvrté místo mohlo trochu mrzet kanoistu Lukáše Rohana. Vítězství připadlo opět domácímu Franzi Antonovi.

Na kajaku mezi muži vybojoval prvenství Němec Sebastian Schubert. Tomáš Zima si odnesl 6. a Jiří Prskavec 9. místo.
Výsledky

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF