Kanoe.cz

Ondřej Tunka mistrem světa ve vodním slalomu, Přindiš a Fišerová stříbrní

Zlaty mistr sveta Tunka stribro PrindisČeští kajakáři ovládli stupně vítězů na Mistrovství světa ve vodním slalomu a sjezdu na divoké vodě ve Francii. Ondřej Tunka se stal mistrem světa a Vít Přindiš bral stříbro. V kategorii C1 žen vybojovala senzační stříbro Tereza Fišerová. Slunečné a horké počasí s teplotami kolem 28 stupňů přivítalo finalisty v páteční odpoledne (29.9). I bez Jiřího Prskavce, který nepostoupil ze semifinále, potvrdili kajakáři svojí dominanci ve světě. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem čtvrtí v C2 mužů.

„Povedlo se to asi víc, než jsme očekávali. Vzali jsme si první dvě místa a třetí je Slovinec. Viděl jsem Borise, který měl slzy na krajíčku,“ řekl v cíli stříbrný Přindiš.

Zlato a stribro Tunka a PrindisOndřej Tunka vybojoval nejcennější kov, úspěch svého života. Nadělil si tak dárek k 27. narozeninám. „Nervózní před jízdou jsem byl, ale na startu už jsem byl ve svém světě a nervozita opadla. Jelo se mi hrozně dobře a vlastně si ani neuvědomuju, co bych mohl udělat o moc líp,“ řekl svěřenec Jiřího Prskavce seniora. „Doufal jsem, že to vyjde na medaili. Ale když byly ty tyče výš, myslel jsem si, že budou jezdit ostatní rychleji. Ale pořád se to k tomu přibližovalo a já začal doufat, že by to mohlo vyjít. Ale rozhodně jsem nedoufal ve zlato. To je úžasné,“ dodal Tunka.

Svému vítězství přitom ze začátku nemohl ani uvěřit. „Nejsem moc silný a ani bych neřekl, že jsem na tom technicky líp než ostatní. Nechápu, že se jim dokážu vyrovnat,“ dodal.

stribrna Tereza Fiserova 4Pro Víta Přindiše jde o první velkou medaili z mistrovsví světa. „No já jsem mohl jet rozhodně líp, to vím. Ztratil jsem tam na desítce nějaké desetinky, ale to k tomu patří. Ondra si to zaslouží, podává super výkony a žádné finále mu, pokud vím, neuklouzlo. Je z něj mistr světa. Nevěděl jsem, jak přesně jel. Věděl jsem, že vede, ale neposlouchal jsem čas. Jel jsem si to svoje. Nechtěl jsem se nechat vybláznit, někde zbytečně hrotit, zkracovat. Myslím, že se to povedlo. Mě se to povedlo na chvalitebnou,“ vyhodnotil vicemistr světa Přindiš.

Kluci si medailemi rezervovali i místenky v nominaci na příští sezónu. Budou tedy reprezentovat i na mistrovství Evropy, které bude v červnu hostit mistr sveta TunkapražskáTroja. „Teď už se na ni fakt těším. Bude to krásná show,“ řekl mistr světa.

Tereza Fišerová dosáhla také životní úspěch ve francouzském Pau. „Je to něco neskutečného. Jela jsem jízdu a říkala si, že to asi nebude stačit, měla jsem něco špatně. Dojela jsem do cíle, byla jsem druhá, věděla jsem, že tam bude placka, což pro mě byl nepopsatelný pocit. Měla jsem asi fakt hodně štěstí, že mi tu padesátku po semifinále padesátku odepsali. Já si tu medaili dneska hrozně moc užiju. Ještě před jízdou jsem si řekla, že to je poslední jízda sezóny, tak si ji chci užít a to se mi povedlo, takže super,“ řekla Fišerová.

C2 4. misto Jonas kaspar Marek Sindler 6Zvítězili v kvalifikaci, byli nejrychlejší i v semifinále. Nakonec pro ně zůstalo čtvrté místo. Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem byli jen o vteřinu pomalejší, než vítězná dvojice Francouzů. O to víc bramborová medaile mrzí. „Jsme velmi zklamaní, na medaili jsme měli, ale tady se chyby neodpouštějí. Rozdíly mezi závodníky byly minimální. Ale udělali jsme pro to všechno,“ řekl Jonáš Kašpar.

Foto: Ivana Roháčková

Oficiální stránka: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017
IVR 9091Live výsledky slalom: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/pau-2017/rankings-results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF