Kanoe.cz

Kdo bude závodit na MS ve vodním slalomu v Pau? Vizitky reprezentantů

IMG 0957Jak dobře znáte českou výpravu na mistrovství světa ve vodním slalomu ve francouzském Pau? Šéftrenér reprezentace Jiří Pultera představuje jednotlivé závodníky. Podívejte se na krátké vizitky našich reprezentantů a vytipujte své favority.

PRSKAVEC Jiří - K1 muži
Datum narození: 18. 5. 1993, Mělník
Trenér/Klub: Jiří Prskavec sr. / USK Praha
Záliby: poker, hry na počítači

IMG 0958Úspěchy: Obhájce titulu. Jířa připravil velké překvapení všem přítomným již při své reprezentační premiéře v roce 2011 ziskem bronzové medaile na ME dospělých a letos si tento výsledek zopakoval v Tacenu. V roce 2012 zvítězil na MS v kategorii do 23 let. A především v roce 2015 dokázal dosáhnout neuvěřitelných výsledků, když dokázal zvítězit na MS dospělých v individuálním závodě i v závodě týmů a zároveň se stal mistrem světa do 23 let. Samozřejmě ale vrcholem již tak úspěšné kariéry je zisk bronzové medaile z posledních olympijských her.

PŘINDIŠ Vít - K1 muži
Datum narození: 14. 4. 1989, Praha
Trenér/Klub: Miloslav Říha / USK Praha
Záliby: youtube, Instagram, Web: https://www.vitprindis.com/

Úspěchy: Vítěz Světového poháru ICF za rok 2017, jako první Čech v historii. Vyhrál tři z pěti závodů Světového poháru. Přindiš se v loňském roce po přestávce, způsobené zraněním ramene dokázal vrátit do týmu ve velkém stylu, když až do poslední chvíle dokázal držet krok v nominaci s Prskavcem a Hradilkem. Vítek měl těsně před zraněním vynikající sezonu, když obsadil 2. místo na ME 2014 a zároveň 2. místo v celkovém pořadí SP 2014. Za pozornost stojí skutečnost, že v loňském roce skončil na 2. místě v celkovém pořadí SP.

TUNKA Ondřej - K1 muži
Datum narození: 29. 9. 1990, Jablonec n/Nisou
Trenér/Klub: Jiří Prskavec st. / USK Praha
Záliby: kulečník, longboard, běžky, cukrárna

Úspěchy: Černý kůň závodu kajakářů. Loňský mistr ČR se dlouhodobě pohyboval na výkonnostní hranici A-teamu. Ondra byl asi největším překvapením sezony 2015, protože jako nováček v týmu, dosáhnul neuvěřitelných výsledků, když obsadil na MS 9. místo v individuálním závodě a 1. místo v závodě týmů. Dalším důkazem loňských vynikajících výsledků bylo umístění na 5. místě celkového pořadí SP.

KUDĚJOVÁ Kateřina - K1 ženy
Datum narození: 17. 1. 1990, Praha
Trenér/Klub: Jiří Prskavec /USK Praha
Záliby: Surfování, Brusle, kolo, snowboard, filmy, spánek

Úspěchy: Obhájkyně titulu. V loňském roce splnila kritéria velmi těžké olympijské nominace. Na OH prošla všemi kvalifikačními jízdami bez problémů, bohužel v nejdůležitější finálové jízdě se dopustila velké chyby a skončila na 10. místě. Kača na sebe dokázala přitáhnout velkou pozornost již v roce 2015 třetím místem na ME a hlavně fantastickou jízdou, kterou získala titul mistryně světa a od té doby nenechává nikoho na pochybách o tom, že patří mezi světovou extra třídu. Kateřina zazářila již v kategorii do 23 let, kde získala dvě zlaté medaile v letech 2012 a 2013.

GALUŠKOVÁ Karolína - K1 ženy
Datum narození: 18. 1. 1995, Sušice
Trenér/Klub: Miloslav Říha / USK Praha
Záliby: lyžování, cestování, malování, čtení, hudba, tanec a studium psychologie a anglického jazyka

Úspěchy: Dvaadvacetiletá talentovaná kajakářka se opět probojovala do seniorského týmu. Karolína vozila medaile z juniorských soutěží již od roku 2010, kdy skončila na 2. místě na juniorském MS. V roce 2012 dokázala zvítězit na juniorském ME a zároveň skončila 2. na juniorském MS. V loňském roce, navzdory přestávce způsobené zraněním, vybojovala 2. místo na MS do 23 let. O Karolíně je známo, že když ji sedne jízda, dokáže zvítězit téměř v jakékoliv konkurenci. Několikátým rokem se připravuje v tréninkové skupině po boku Vavřince Hradilka a Víta Přindiše.

HILGERTOVÁ AMÁLIE - K1 ženy
Datum narození: 4. 9. 1997, Praha
Trenér/Klub: Jiří Prskavec / USK PrahaZáliby: jóga, lyžování, ježdění na koni, kiting, běh, cestování

Úspěchy: Aktuální mistryně ČR do 23 let je příjemným překvapením v sestavě našeho týmu. Jedná se o velmi mladou závodníci, která zdědila samozřejmě genetické předpoklady rodiny Hilgertů pro tento sport. Amálka je juniorskou mistrní světa z roku 2013 a od této doby sbírá úspěchy na juniorských soutěžích. Letošní start v A-teamu bude její premiérou.

LHOTA Matyáš – C1 muži
Datum narození: 22. 05. 1999, Praha
Trenér/Klub: Jan Busta / USK Praha
Web: http://canoeslalomteam.cz/team/matyas-lhota/

Úspěchy: Byl největším překvapením letošní nominace i seniorského ME v Tacenu, kde vybojoval šesté místo. Matyáš je jednou z velkých nadějí našeho sportu, protože v sobě snoubí mimořádný talent s pílí. Jeho téměř raketový výkonnostní vzestup započal v loňském roce, vítězstvím na juniorském ME a druhým místem na juniorském MS.

GEBAS Vítězslav – C1 muži
Datum narození: 24. 03. 1984, Hradec Králové
Trenér/Klub: Jiří Rohan / USK Praha
Web: www.gebas.cz

Úspěchy: 4. místo na OH v Riu De Janeiro bylo určitě vyvrcholením Víťovi úspěšné kariéry. Do A-teamu se v letošním roce probojoval pošesté, což svědčí o vyrovnanosti jeho výsledků. Jeho největším úspěchem je kromě olympijského úspěchu 6. místo v celkovém pořadí SP 2012 a 8. místo z ME 2013. Víťovo 3. místo v roce 2012 ze závodu SP v Praze, stejně tak jako 11. místo z MS 2013.

JÁNĚ Michal – C1 muži
Datum narození: 8. 7. 1986, Hradec Králové
Trenér/Klub: Dukla Brandýs

Úspěchy: Do týmu se vrací po roční přestávce. Michal se vyznačuje velmi riskantním pojetí jízdy, což sebou přináší samozřejmě i výsledkové výkyvy. Jeho nejúspěšnějším rokem byl rok 2015, ve kterém obsadil 9. místo na ME a 14. místo na MS, kterým kvalifikoval pro naši zemi místo pro OH 2016 v kategorii C1 muži. V roce 2010 vyhrál i SP v Troji. Michal je navíc držitelem mnoha medailí v závodě týmů.

KAŠPAR Jonáš – ŠINDLER Marek – C2 muži
Datum narození: 8. 10. 1991, Krnov a 21. 7. 1992, Opava
Trenér/Klub: Ondřej Štěpánek / Dukla Brandýs n. L.
Web: http://www.kasparsindler.cz/

Úspěchy: Posádka, jejímž největším úspěchem je zajisté 8. místo na OH v Riu de Janeiro, ale i aktuální bronz z ME v Tacenu. Všichni máme ale v paměti zapsán okamžik, ve kterém se na poslední protivodné bráně připravili o téměř jisté olympijské vítězství. Jonáš s Markem vozili pravidelně medaile z juniorských MS a ME. Mezi velké úspěchy lze zařadit i 4. místo z MS 2013 v Praze a 2. místo v celkovém pořadí SP 2015 i 2017.

KARLOVSKÝ Ondřej – JÁNĚ Jakub – C2 muži
Datum narození: 10. 7. 1991, Hradec Králové a 13. 9. 1990, Hradec Králové
Trenér/Klub: Ondřej Štěpánek / Dukla Brandýs n. L.

Úspěchy: Tato dvojice, která zvítězila v letošní nominaci, zazářila v juniorské kategorii již v roce 2008 ziskem stříbrné medaile jak na ME, tak na MS. V roce 2012 získali stříbrnou medaili na MS do 23 let. V kategorii dospělých byla zajisté jejich nejúspěšnější sezóna 2013, díky senzačnímu 3. místu na ME a 6. místu na MS. Velmi úspěšná byla pro ně i loňská sezona díky výbornému 4. místu na ME a 4. místu v celkovém pořadí SP 2017, čímž dokázali, že mezi světovou špičku rozhodně patří.

KOPLÍK Tomáš – VRZÁŇ Jakub – C2 muži
Datum narození: 21. 7. 1986, Praha a 4. 12. 1987, Praha
Trenér/Klub: Jiří Rohan / USK Praha

Úspěchy: Jsou velmi zkušenou posádkou, která se do reprezentace propracovala z třetí pozice v nominačních bojích. Tato dvojice byla velkým překvapením Mistrovství světa 2010, kde skončila na 4. místě. O rok později si v Troji na SP vyjeli stříbro.

FIŠEROVÁ Tereza – C1 ženy
Datum narození: 23. února 1998,
Trenér/Klub: Lukáš Kubričan / Dukla Brandýs n. L.

Úspěchy: Nejcennější medaili z nedávného ME ve slovinském Tacenu donesla právě tato stříbrná kanoistka. Dokázala suverénně zvítězit v letošní domácí nominaci a má za sebou skvělé výsledky v juniorských závodech, když vyhrála na loňském juniorském MS a skončila 3. na juniorském ME. V celkovém pořadí Světového poháru ICF jí letos patří druhé místo.

JANČOVÁ Monika – C1 ženy
Datum narození: 19. 3. 1992, Vlašim
Trenér/Klub: Pavel Foukal / Dukla Brandýs nad Labem
Záliby: inline, hudba, lezení

Úspěchy: Čerstvá mistryně ČR z Prahy. Odbyla si velmi úspěšně svoji premiéru v seniorské kategorii na ME 2012, kde skončila na 5. místě. V roce 2015 dokázala zvítězit na ME do 23 let a v loňském roce obsadila 8. místo na ME.

ŘÍHOVÁ Eva – C1 ženy
Datum narození: 5. 1. 2000, Praha
Trenér/Klub: Miloslav Říha /USK Praha

Úspěchy: Mladičká závodnice ještě v juniorském věku, pro kterou největším úspěchem je 6. místo z loňského juniorského MEJ a samozřejmě i zařazení do A-teamu.


Veronika Vojtová – Jan Mašek - C2 mix
Tereza Fišerová – Jakub Jáně – C2 mix
Vavřinec Hradilek – CSLX
Amálie Hilgertová – CSLX
Vít Přindiš – CSLX
Tereza Fišerová - CSLX

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF