Kanoe.cz

Letos asi nejlepší jízda, těšil se z postupu v Seu singlkanoista Rohan

Rohan LPáteční kvalifikace odstartovaly finále Světového poháru ve vodním slalomu ve španělském Seu d´Urgell (8-10. 9). Na bývalé olympijské trati se dostal lídr celkového pořadí kajakářů Vít Přindiš do semifinále pohodlně díky 21. místu v kvalifikaci. Jiří Prskavec byl druhý. Lukáš Rohan byl spokojený a postoupil jako pátý nejlepší v kategorii singlkanoistů.

Nejdůležitější bylo postoupit hned z první jízdy, shodli se Vít Přindiš i Jiří Prskavec po ranních kvalifikacích. Nejrychlejším kajakářem byl v pátek ráno Francouz Boris Neveu. Kromě druhého Prskavce a 21. Přindiše postoupil jako sedmý i Vavřinec Hradilek. Ondřej Tunka se do přímo postupující semifinálové třicítky K1 Galuskova Kudejovadostal z 20. místa.

„Jel jsem to asi tak, jak jsem to i plánoval. Sjel jsem to dobře, i když nahoře jsem udělal malou chybku s tím, že jsem se tam nestihl vrátit u jedné branky a něco jsem tam nechal. Pak jsem kvůli tomu dole musel jet trochu rychleji, abych to pojistil, protože ta trať opravdu není moc těžká. Rozdíly byly tady strašně malé. Druhé místo je na kvalifikaci super,“ řekl v cíli Prskavec.

„Ta jízda byla spíš taková na jistotu, nechtěl jsem nikde příliš riskovat, protože dneska to nebylo potřeba. Dnes bylo důležité udělat ten krok a postoupit do semifinále. Podařilo se to první jízdou, což je vždycky podstatné. Dal jsem si jednoho hloupého šťoucha z nepozornosti až na konci tratě, ale ten neovlivnil ten můj výsledek, takže budu mít zítra malinko míň času si to prohlédnout kolem kanálu, ale myslím, že to je dobré postupové místo,“ řekl Přindiš.

prindisMezi singlkanoistkami si postup pohlídala osmá Tereza Fišerová, zatím druhá žena celkového hodnocení. Postup do semifinále si hned první jízdou zabezpečila i osmnáctá Monika Jančová. Kateřina Havlíčková musela pak do druhé jízdy, kde se také kvalifikovala. Vedoucí závodnicí se stala španělská reprezentantka Vilarrublaová.

„Jízda byla celkem v pohodě. Jela jsem čistě a přesně, jak jsme si řekli. Ale je vidět, že tady to mají Španělky dost najeté, takže to bude těžké bojovat s nimi. Jsem teď trošku pod tlakem kvůli tomu druhému místu v celkovém hodnocení, ale moc si to nechci připouštět, abych se dostala do finále. To je teď podstatné,“ okomentovala Tereza Fišerová.

IMG 20170908 113509V kategorii kajakářek se do semifinále hned první jízdou propracovala mistryně světa z Londýna 2015 Kateřina Kudějová, která dojela na 13. místě. Postupovalo dvacet závodnic. Ve druhém kole se pak přidala i Karolína Galušková.

Lukáš Rohan si ze čtveřice startujících Čechů dokázal jediný vyjet postup v první jízdě jako pátý nejrychlejší. „Jsem rozhodně spokojený, protože v tréninku mi to tu nějak extra nešlo. Ale jelo se mi fakt parádně a musím říct, že to byla jedna z nejlepších jízd, co jsem letos předvedl. Sice ten spodek nebyl nějak ideální, ale už jsem to chtěl nějak dojet a věděl jsem, že to už bude stačit,“ řekl Lukáš Rohan po jízdě. Nejrychleji dnes jel Slovák Alexander Slafkovský. V semifinále uvidíme díky postupu z druhé jízdy i Vítězslava Gebase a Václava Chaloupku.

Foto: Vladislav Galuška

Výsledky: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-cup/la-seu-durgell-2017/rankings-results

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF