Kanoe.cz

Ivreu otestuje i nová generace vodních slalomářů

ZimaItalská Ivrea bude už tento víkend hostit čtvrtý z letošních pěti Světových pohárů ICF ve vodním slalomu (1. – 3. 9). Na čele hodnocení jsou zatím deblkanoisté Kašpar se Šindlerem. Kajakář Vít Přindiš ztrácí za vedoucím Němcem Schubertem jediný bod. Na startu se představí i úspěšní reprezentanti z juniorských kategorií.

Světový pohár ve vodním slalomu se po letní přestávce přesouvá do italského města Ivrea, které přivítá kolem 250 závodníků z 31 zemí. V dějišti se již připravuje i česká reprezentace na čele se šéftrenérem Jiřím Pulterou.

Heger Heger„Světový pohár jde do druhé poloviny. Na posledních závodech se na některých závodnících podepsala únava, takže závodní přestávka mohla pomoci,“ řekl šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

„Po úspěších na šampionátech juniorů a závodníků do 23 let jsme chtěli dát šanci reprezentovat i vycházejícím talentům. Je to i s ohledem, že za rok se tady bude konat juniorské mistrovství světa. Na startu budou kromě členů reprezentace, jako je Tereza Fišerová, Lukáš Rohan, nebo Matyáš Lhota i medailisté z letošního MS juniorů a do 23 let v Bratislavě, jako je například kajakář Tomáš Zima, nebo Michael Matějka. Mezi ženami to pak bude Barbora Valíková a v kategorii C2 budou startovat bratři Hegerovi,“ upřesnil Pultera.

FiserovaZajímavostí je start singlkanoistky Kateřiny Havlíčkové, rozené Hoškové, která se ve velkém stylu vrací po porodu dcery Růženky. O víkendu se jí již podařilo vyhrát sobotní závod Českého poháru na Lipně.

Čtvrtý ze Světových pohárů startuje v pátek kvalifikacemi všech kategorií a pokračuje v sobotu a neděli semifinálovými a finálovými jízdami.

Foto: Alena Ceplová

ODKAZY:
Live stream

• Online výsledky

• ČT Sport - přímý přenos
neděle od 13:30

Nominace ČSKDV:
K1 ženy
Kudějová K, Hilgertová A., Valíková B., Fišerová T.

C1 muži
Lhota M., Jáně M., Chaloupka V., Rohan L.

K1 muži
Přindiš V., Hradilek V., Matějka M., Zima T.

C2 muži
Kašpar J. - Šindler M., Koplík T. - Vrzáň J., Heger T. - Heger V.

C1 ženy
Fišerová T., Jančová M., Havlíčková K.

CSLX muži
Hradilek V.

CSLX ženy
Fišerová T., Hilgertová A.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF