Kanoe.cz

Kajakářka Antonie Galušková vítězkou kvalifikace na MS juniorů

Galuskova ASouboje na mistrovství světa juniorů a závodníků do 23 let pokračovaly ve čtvrtek (20.7) dalšími kvalifikačními jízdami. Nejlépe se vedlo kajakářce Antonii Galuškové mezi juniorkami, která předvedla nejrychlejší jízdu. V kvalifikaci kajakářek do 23 let měla nejrychlejší loď osmá Amálie Hilgertová.

Galušková se tak představí v semifinále na konci startovního pole. „Jelo se mi dost dobře, na startu jsem nebyla ani moc nervózní, což mně potěšilo. Šťouchla jsem čtvrtou bránu, ale vůbec mne to nerozhodilo a jela jsem dál. V první třetině, dokonce i v polovině jsem ztrácela dvě sekundy, ale pak jsem to dohonila, takže Hilgertovapecka,“ řekla Galušková po jízdě. Jako sedmá postoupila i Lucie Nesnídalová. Kateřina Beková se se soutěží rozloučila.

Spokojená byla i kvalifikovaná, osmá v pořadí Hilgertová. „Myslím, že to nebylo špatné, na to, že v těchto kvalifikačních závodech bývám docela nervózní. Ale mohlo to být o hodně lepší – myslím, že tak pět vteřin bych tam ještě zvládla nahnat, kdybych jela svůj ideál. Ale byla to taková docela jistá jízda, neudělala jsem žádnou větší chybu a jsem s tím docela spokojená.

Tři místa za Hilgertovou skončila Karolína Galušková, Barbora Valíková musela do opravné jízdy, kterou vyhrála a také ji uvidíme v sobotním semifinále. Nejrychlejší jízdu předvedla Rakušanka Leitnerová před Australankou Foxovou.

Heger HegerBratři Hegerovi skončili v kvalifikaci C2 do 23 let jen za nejrychlejším domácím duem a v semifinále se představí kompletní trojice českých posádek. Dařilo se i juniorům, kde se představila dvojice Pohanka, Wendl.

Pro aktuální informace sledujte náš Czech Canoe instagram i facebook https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Foto: Alena Ceplová

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF