Kanoe.cz

Říhová a Zima nejrychlejší v kvalifikaci na MS juniorů v Čunově

ZimaVe středu (19.7) se v kvalifikačních jízdách na Mistrovství světa ve vodním slalomu juniorů a závodníků do 23 let v Bratislavě představili kajakáři a singlkanoistky. Nejlépe se vedlo kanoistům a kajakářům juniorům, kdy si Eva Říhová i Tomáš Zima připsali vítězství a postup do semifinále.

V areálu vodních sportů Divoká voda v Čunově postoupil v kategorii kajakářů do 23 let z 10. místa Alexandr Maikranz, jako 19. Michael Matějka. V kvalifikaci kanoistek do 23 let se do první desítky vešla Martina Satková na 7. místě i Jana Matulková na 8. pozici. Tereza Fišerová musela po chybě do opravní jízdy, kde se nakonec jako druhá nejlepší také kvalifikovala do semifinále v pátek.

C1ZenyEva Říhová ovládla kvalifikaci kanoistek v kategorii juniorek. „Na startu jsem byla trochu nervózní, ale když jsem se podívala na lidi kolem, tak mi to dodalo trochu sebevědomí. Nejela jsem všechno přesně tak, jak jsem chtěla, ale nakonec to vyšlo a jsem spokojená,“ zhodnotila Říhová.

I v kategorii kajakářů se dařilo českým barvám, když si juniorský reprezentant Tomáš Zima připsal vítězství v kvalifikaci. „Také jsem byl před startem trochu nervózní, ale když jsem se pak rozjel, tak jsem uviděl spoluzávodníky na břehu a to mi dodalo odvahy. Poslal jsem to tam asi trochu víc, než jsem chtěl, ale jelo se mi dobře až do předposlední brány. Tam mi úplně vytuhly ruce. Tahal jsem je za sebou, ani jsem je nemohl zvednout nahoru. Ale jinak to bylo dobré,“ řekl Zima.

Soutěže pokračují dalšími kvalifikačními jízdami kajakářek a deblkanoistů ve čtvrtek. V pátek se pak budou rozdávat první kolekce medailí.

Program a živé výsledky sledujte zde: https://www.canoeicf.com/canoe-slalom-world-championships/bratislava-2017/rankings-results

Foto: Alena Ceplová

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF