Kanoe.cz

Přindiš poráží Prskavce i na Akademických hrách

K1 vitezoveJen dva dny po ukončení ICF Světového poháru ve vodním slalomu v Praze, hostila umělá slalomová dráha v Troji další vrcholnou akci – České akademické hry 2017. Na startu se ve vodním slalomu předvedli i víkendoví medailisté z Troje Vít Přindiš a Jiří Prskavec.

V úterý (20. června) se v Troji představil i zlatý a stříbrný medailista z víkendového Světového poháru ve vodním slalomu Vít Přindiš a Jiří Prskavec. Vítěz sobotního závodu kajakářů Přindiš potvrdil svoji dominanci a prvenství před Prskavcem obhájil. Přitom se jednalo o ostrý čas, který se přibližoval výkonu na SP 88,71 s před druhým Prskavcem za 90,92 s. Třetí místo připadlo také skvělému kajakáři Ondřeji Cviklovi.

c2 vitezove„Jelo se hodně rychle vzhledem i na rychlost vody. Trať byla skoro stejně těžká jako na Světovém poháru. Některé branky zůstaly stejné, jiné se trochu změnily, ale bylo to náročné,“ popsal čerstvý univerzitní mistr Přindiš. Kvůli akademickému mistrovství posunuli i odjezd na druhý z podniků letošního Světového poháru v Augsburgu. „Měli jsme původně odjet už včera, ale pojedeme kvůli závodu až v úterý odpoledne.“

„Účast byla malá, ale bylo to zajímavé, jelikož jsme jeli s Jířou Prskavcem a Ondrou Cviklem. Jinak jsme si každý chtěli vyzkoušet i jiné kategorie - Jířa jel na singlu, já na deblu. Proběhlo to rychle a v pohodě, ale závod je závod. Vtipné, že trať byla skoro stejná jako nedělní finálová, takže hodně těžká,“ popsal Přindiš už z cesty do Augsburgu.
Jiří Prskavec i Přindiš tedy na chvilku vyměnil kajak za kánoe a také za deblkánoe. V kategorii C2 zvítězila dvojice s aktuálním mistrem ČR mezi singlkánoisty Lukášem Rohanem spolu s Adamem Svobodou, kdy porazili i reprezentační dvojici Koplíka s Vrzáněm.

Rohan si připsal vítězství i ve své hlavní disciplíně – C1 před Martinem Říhou. Olympionička Kateřina Kudějová pak zvítězila jednoznačně mezi kajakářkami.

prindis C2Ředitel závodu Mgr. Igor Miklík ocenil účast reprezentantů: „Akademické hry jsou vždy v červnu před prázdninami. Termín je daný už od podzimu, tak jsme zvolili nakonec úterý, kvůli odjezdu reprezentace na další díl světového poháru, a kdy lidi měli ještě relativně volno. Pro ně je to pochopitelně takový hodně dobrý trénink. Trať se po Světovém poháru malinko zjednodušila, aby ji mohli zajet i další závodníci. Všichni byli spokojení. Nakonec je ta úroveň tak vysoká, že ani nebylo třeba moc zjednodušovat, výkonnost jde nahoru. Loni byl závod v Olomouci, Trnávka by byla hodně těžká a také finančně náročná, proto letos dostala přednost Praha,“ doplnil Miklík.

České akademické hry pokračují dalšími sporty do 23.6 a pořadatelem je staronová dvojice pražských vysokých škol České vysoké učení technické v Praze a Česká zemědělská univerzita v Praze. Hry jsou součástí oslav 310. výročí založení Českého vysokého učení technického v Praze. Pořadatelé připravili sportovní soutěže ve 24 sportech.

Více na http://ceskeakademickehry.cz/2017/

Výsledky

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF