Kanoe.cz

Po Pádlojízdě a Riverside Crossu se připravuje bohatý doprovodný program v Troji

riverside2Pádlojízda a ČEZ Prague Riverside Cross odstartoval bohatý doprovodný program ICF Světového poháru ve vodním slalomu v Praze Troji. V průběhu celého víkendu je připravený bohatý doprovodný program. Budete se moci zastavit a načerpat energii v ČEZ Energy zóně, kde na vás čeká plno zábavy v podobě stolního fotbalu, fotokoutku či zapůjčení paddleboardů zdarma. Děti budou mít o zábavu postaráno v dětském skákacím hradu.

O uklidnění vašich duší se postarají stejně jako v loňském roce ti nejlepší provazochodci ze Slackline Academy. Projet centrem Prahy po vodě a vidět krásy srdce Evropy z hladiny řeky. Přesně to přináší každý rok akce zvaná Pádlojízda. Široké veřejnosti se naskýtá možnost nasednout na stejnou vlnu po boku nejlepších českých vodních slalomářů a užít si společné chvíle při cestě z areálu loděnice USK Praha až do samého centra města.

riverside3Letošní ročník nebyl ten z nejnabitějších i přesto ho ale ovládla pohodová atmosféra umocněná slunečným počasím a počátečním větrem v zádech. Pádlojízda přilákala kolem 80 nadšenců, kteří měli možnost vypůjčit si potřebné vybavení od organizátorů světového poháru ve vodním slalomu. Fanoušci vodních sportů v čele s olympijským medailistou Jiřím Prskavcem vyjeli z areálu v Troji proti proudu směrem ke zdymadlu Štvanice a následně ke Karlovu mostu, kde na ostrově Kampa čekalo malé pohoštění pro posilnění po téměř 3 - hodinové projížďce.

V úterý přilákalo slunečné počasí na Rašínovo nábřeží spoustu fanoušků, kteří přihlíželi napínavému souboji mezi českou i světovou vodáckou elitou v rámci akce ČEZ Prague Riverside Cross. Netradiční závod spočívající v kombinaci vodního slalomu a biatlonu se na Náplavku vrátil již popáté.
Odpolední závod odstartovaly individuální jízdy všech závodníků, kteří se na základě svých časů rozřadili do dvojic, a poté je již čekal vyřazovací souboj. Letošního Riverside Crossu se účastnilo celkem 32 závodníků v kategorii C1M, K1M a K1W. Stejně jako v předchozích letech se zde představili ti nejlepší slalomáři současnosti a také osm vybraných sportovních osobností. Tuto speciální VIP kategorii, kde proti sobě nastoupili špičkoví čeští sportovci z různých sportovních odvětví, nakonec ovládl snowboardcrossař Michal Novotný.

Nejvíce zastoupená byla kategorie K1. Loňské vítězství se pokusil obhájit Vít Přindiš, který postupoval hladce až do finálových jízd. Nakonec se však musel spokojit s druhým místem. „Dneska mě trochu zlobila muška, v loňských letech mi to šlo líp. Ale i tak se mi jelo dobře,“ okomentoval své druhé místo Přindiš a dodal, že se už nemůže dočkat Světového poháru v Troji, který začíná tento pátek. „Vždycky jsem rád, když můžu startovat v Troji, je to pro mě vlastně nejdůležitější a nejhezčí závod v roce.“

Přindiše ve finále porazil dvacetiletý reprezentant Slovenska Jakub Grigar. „Je to super, že se vždycky takhle setkáme i mimo závody. Je tu uvolněná atmosféra, všichni si to užíváme, popovídáme si,“ usmíval se Grigar. „Zároveň je to však i celkem těžké, takže se tímto vlastně připravujeme na víkendový Světový pohár. Tady v Praze závodím moc rád, je to můj oblíbený kanál,“ doplnil finalista OH v Riu, kde skončil na parádním pátém místě.

V závodu kanoistů zazářil mladičký Matyáš Lhota, juniorský mistr Evropy a finalista letošního seniorského ME v Tacenu.
„Vzhledem k tomu, že to byla má první účast na Riversidu, nevěděl jsem úplně, co od toho čekat. Hned startovní rampa byla hodně zajímavá, obzvlášť když startovaly dvě lodě vedle sebe.

Většina závodníků moc netrefovala terče, takže bylo nejvýhodnější střílet co nejrychleji,“ vyhodnotil závod Lhota. „Celá Náplavka byla plná diváků, kteří vytvářeli ten správný kotel, tudíž jsem si to opravdu užil,“ dodal usměvavý závodník, kterému se ve finálové jízdě podařilo překonat Michala Jáněho.

Ženy se v letošním ročníku představily v kategorii K1, kterou ovládla australská jednička Jessica Foxová. „Tenhle závod mám moc ráda a obecně se moc ráda vracím do Prahy. Baví mě, že to není jen o Světovém poháru, ale že se tu koná i právě Riverside, kterým ten celý týden odstartuje. Vždycky je tu dobrá atmosféra a my si to užíváme,“ uvedla Foxová.
Světový pohár v Troji startuje v pátek 16. června kvalifikačními jízdami a pokračuje celý víkend.

Foto: Jakub Pláteník

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF