Kanoe.cz

Vodní slalomáři si rozdali republikové tituly. Rohan obhájil

rohanV sobotu 10. června se na umělé slalomové trati v Praze – Troji rozdaly cenné medaile na Mistrovství ČR ve vodním slalomu. Seniorský republikový titul dokázal i v rámci Českého poháru obhájit jen singlkanoista Lukáš Rohan. Kajakář Prskavec předvedl rychlou jízdu.

První medaile mezi kanoistkami putovala do rukou Moniky Jančové, před Gabrielou Satkovou a Evou Říhovou. Medailistka z právě ukončeného mistrovství Evropy Tereza Fišerová si nakonec připsala páté místo. „Jízda to nebyla ideální, zejména střední pasáž nebyla úplně dle mých představ. Ale republikový titul je skvělý a je to určitě satisfakce za mistrovství Evropy, takže jsem moc spokojená,“ řekla mistryně ČR Jančová.

Mezi singlkanoisty se šestý muž mistrovství Evropy a jediný finalista v Tacenu Matyáš Lhota nedokázal probojovat do desetičlenného finále. Titul obhajovali hned dva mistři, a to Lukáš Rohan a olympionik Vítězslav Gebas. Mladší z dvojice Rohan se v sobotu nakonec stal jediným obhájcem republikového titulu z Lipna, kdy utekl druhému Václavu Chaloupkovi i obhájci Vítězslavu Gebasovi. „Z jízdy jsem nadšený, jelo se mi dnes krásně. Předvedl jsem dvě super čisté jízdy, což je u mě jindy kámen úrazu, takže mám radost. Věděl jsem, že to bude na téhle docela lehké trati dost vyrovnané, takže jsem to tam poslal stylem start – cíl a ono to vyšlo,“ prohlásil Rohan.

Olympionici z Ria a bronzoví evropští medailisté Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem mezi deblkanoisty nedokázali po chybě obhájit titul a podlehli tréninkovým partnerům Ondřeji Karlovskému a Jakubovi Jáně. Druhá dojela dvojice Koplík – Vrzáň před Mrůzkem s Kašpaer (bratrem Jonáše Kašpara). „Na tento titul jsme dlouho čekali, protože nám to parťácí Kašpar se Šindlerem nikdy nechtěli pustit, takže o to je to větší radost. Určitě náš první seniorský titul nějak oslavíme,“ řekl Ondřej Karlovský.

Nejlepší kajakářkou byla loni Kateřina Kudějová, ale letos se musela sklonit před rychlejší Karolínou Galuškovou. „Je to super pocit a hlavně je to také dost vtipný. Včera jsem totiž změnila loď a toto je jen potřetí, co v ní jedu. V pátek jsem jela poprvé, takže je to sranda,“ přiznala Galušková, která vyhrála i přes dva šťouchy. Za stříbrnou Kudějovou pak skončila Veronika Vojtová, která jako jediná předvedla čistou jízdu.

Mezi kajakáři předvedl Jiří Prskavec skvělou jízdu. Nejblíže se mu dokázal přiblížit vítěz kvalifikace Ondřej Cvikl, kterého dělilo od zlata jen 26 setin sekundy. Bronz putuje klanu Hilgertových, kdy si ho vyjel Luboš Hilgert. „Asi je to nějak přepojené s mistrovstvím Evropy, protože toto je jen můj druhý seniorský titul a vybojoval jsem ho po bronzu na ME. To stejné se mi povedlo i naposled, takže je to asi osud. Já věděl, že Ondra pojede dobře, protože je to můj tréninkový partner a dlouhodobě jezdí dobře. Ale jel fakt skvěle, až mně to překvapilo,“ řekl Jiří Prskavec.

V mixu na deblkánoi zazářila Tereza Fišerová s Jakubem Jáně.

Výsledky: http://live.results.cz/schedule.php?event=201733CPStroja

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF