Kanoe.cz

V Praze šampionát i s medailisty z ME ve vodním slalomu

trojaO víkendu (10 – 11. června) se nejlepší čeští vodní slalomáři představí na oblíbené trati v Praze – Troji v rámci bojů o národní tituly. Jen týden před Světovým pohárem, kterým v Praze odstartuje letošní seriál Mezinárodní kanoistické federace ICF, bude šampionát generálkou před boji se světovou špičkou a také soubojem o cenné body v rámci Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu.

Senioři budou o republikové tituly bojovat v sobotu v rámci 5. závodu Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu. Závodníci do 23 let budou mít svůj domácí šampionát v neděli v rámci 6. závodu Českého poháru Skupiny ČEZ. Oba dny je vstupné zdarma.

Gebas a trener RohanMistrovství ČR bereme jako nejprestižnější závod v rámci českých soutěži. A díky našim partnerům, zejména Skupině ČEZ a společnosti ČEPS, jej můžeme pořádat na odpovídající úrovni. Díky pojišťovně UNIQA a spolupráci s Českou Televizí můžeme divákům u televizních obrazovek nabídnout i přímý přenos,“ říká manažer Českého svazu kanoistiky Stanislav Ježek.

Po konání šampionátu pod Lipenskou přehradou, který proběhl v době olympijských her, se akce přesouvá na trojskou trať. V Troji se naposledy pořádal v roce 2015. „Termín, který je přesně týden před Světovým pohárem nám trochu zjednodušuje organizaci a mistrovství ČR můžeme brát tak trochu i jako generálku na Světový pohár,“ dodává Ježek. „Některé mobilní stavby (dočasná větší tribuna, konstrukce pro velkoplošné obrazovky) už budou připravené pro Světový pohár a tak je můžeme využít i pro MČR,“ řekl.

prskavecRepublikový šampionát je součásti Českého poháru, takže se započítává i do soutěže o auto na rok v hodnotě cca 500.000,- Kč od společnosti AutoTreid pro nejlepšího vodního slalomáře. Tuto cenu vyhrává závodník s nejvyšším CELKOVÝM součtem bodů ze všech závodů ČP ČEZ. Pro vítěze čekají i atraktivní finanční odměny - 20.000 za vítězství, 10.000 za druhé místo a 4.000 za třetí příčku.

Republikové tituly bude obhajovat mezi kajakáři Ondřej Tunka, který to nebude mít v konkurenci Jiřího Prskavce, Víta Přindiše nebo Vavřince Hradilka určitě lehké.
Nejlepší kajakářkou byla loni Kateřina Kudějová. Mezi singlkanoisty bude horkým želízkem šestý muž mistrovství Evropy a jediný finalista v Tacenu Matyáš Lhota. Ale jen osmnáctiletý talent bude muset porazit hned dva obhajující mistry, a to Lukáše Rohana a čerstvého tatínka Vítězslava Gebase. „Bude určitě na mě velký tlak, abych vozil medaile, ale snažím se to tak nebrat,“ prohlásil Lhota.

Mezi singlkanoistkami bude obhajovat titul stříbrná z ME v Tacenu Tereza Fišerová. Bronzoví z ME Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem budou o další titul bojovat mezi deblkanoisty. Ohrozit je podle tabulek můžou jen tréninkoví partneři Karlovský – Jáně.

Mistrovství ČR v sobotu 10. června bude vysílané v přímém přenosu na ČT Sport v rámci dne s Českou televizí. Od 9 hodin začnou na ČT vstupy z Troje, doplněné pořady o historii kanoistiky, sjezdu na divoké vodě a kanoistice obecně. V 12:30 startuje přímý přenos finále Mistrovství ČR ve vodním slalomu 2017.

Akce proběhne za finanční podpory hlavního města Prahy, Městské části Praha 7, generálním partnerem Skupina ČEZ, hlavních partnerů ČEPS, a.s., Pivovar Litovel a dalších partnerů.

Sledujte přímý přenos na České televizi
ČT Sport sobota
kvalifikace 9:00-10:00
finále 12:00-14:30

Oficiální zdroje:
www.kanoe.cz  a https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Live výsledky: http://live.results.cz/schedule.php?event=201733CPStroja
Informace a program závodu: http://kanoe.cz/sporty/slalom-a-sjezd/17-slalom/akce/6960-5-6-cesky-pohar-skupiny-cez-ve-slalomu-mcr-praha-troja
Nebo na http://rvp.results.cz/kalendar_detail.php?id=2154

Foto: Adam Svoboda

CeskyPohar2017 vysledkovka hlavicka 640px 02

CeskyPohar2017 vysledkovka paticka 4B

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF