Kanoe.cz

Vodní slalomáři se v Tacenu připravují na boj o medaile

trnavkasobotadoposocsite 38Slovinský Tacen o nadcházejícím víkendu (2. – 4. června) hostí první velkou akci letošní sezony ve vodním slalomu. Čeští reprezentanti by rádi zaútočili na mistrovství Evropy na cenné kovy, v týmu totiž nechybí opory jako bronzový olympijský medailista Jiří Prskavec, další kajakář Vít Přindiš, olympionici Kateřina Kudějová a Vítězslav Gebas, či dodatečně nominovaná Štěpánka Hilgertová.

„Určitě tu hozenou rukavici zvednu, ale musím si to teď v hlavě trochu srovnat, abych se mohla na závody soustředit,“ řekla po svém týmovém doplnění po čtvrtém místě v nominaci na koplikvrzanTrnávce Štěpánka Hilgertová. Ve výpravě patří už dlouhé roky mezi nejzkušenější. „Tacen jsem jela už mnohokrát. Je to hodně speciální voda a kromě místních na ní nikdo moc jezdit neumí. Teď bude nejdůležitější nastavit si hlavu opět do reprezentačního módu,“ dodala 49letá kajakářka, která loni skončila v semifinále.

Před rokem rozhodlo mistrovství Evropy v Liptovském Mikuláši nejen o mistru Evropy, ale i o nominaci do Ria. Mezi kajakáři již třetí titul mistra Evropy vybojoval Prskavec, který tak ukončil olympijský sen stříbrnému medailistovi z Londýna 2012 Vavřinci Hradilkovi. Ten dojel na Slovensku druhý, přičemž rozhodovala jen setina.
„Teď to bude mnohem víc v pohodě a na závody se hodně těším. Další zlatá je pro mě dost velká výzva,“ řekl Prskavec. „Zkouším nové metody průjezdu, například na co nejmenší počet záběrů. Nebylo by to super, kdybych za prvních 10 vteřin závodu dal jenom 3 záběry?“ popisoval náročný začátek závodu v divokých vlnách.

Kudějová byla loni na ME pátá mezi kajakářkami. „Tacen nepatří mezi moje oblíbené tratě a skutečně mi to tady moc nechybělo. Ale mistrovství Evropy se blíží a musím se s tím nějak poprat,“ konstatovala mistryně světa z Londýna Kudějová.

Medaili loni slavila také Kateřina Hošková, stříbrná v neolympijské kategorii C1 ženy, která letos sezónu kvůli mateřským povinnostem vynechává. Na úspěch by mohla navázat vítězka nominace na Trnávce Tereza Fišerová. Naopak v závodě singlkanoistů se loni ani jedna česká loď do desetičlenného finále neprobila.
Loňské čtvrté místo budou chtít určitě vylepšit i deblkanoisté Karlovský s Jáněm. Kašpar se Šindlerem byli sedmí.

prindis tacen„Cílem výpravy bude určitě vylepšit medailovou bilanci z loňského roku. Ale každý cenný kov se počítá a budeme rádi za každé medailové umístění,“ zhodnotil šéftrenér výpravy Jiří Pultera. „Kvůli velkému skoku v závěru tratě byly některé průjezdy místy i nebezpečné, ale naštěstí to odnesly jen lodě, které jsme museli některé lehce opravovat,“ prozradil kouč. Rozbitou loď musela opravovat i dvojice Koplík – Vrzáň (foto).

Dny před ME si zase Vít Přindiš se skupinou zpestřil výletem na vodopád Savica u Bohinjského jezera (foto).

Česká výprava na ME v Tacenu, Slovinsko:
K1 muži: Prskavec, Přindiš, Tunka
K1 ženy: Kudějová, Hilgertová A., Hilgertová Š.
C1 muži: Gebas, Lhota, Jáně M.
C1 ženy: Fišerová, Jančová, Říhová
C2 muži: Karlovský – Jáně, Kašpar – Šindler, Koplík – Vrzáň

Pro více informací sledujte www.kanoe.cz  a https://www.facebook.com/CzechCanoe
Oficiální stránka závodu: www.slalomtacen.com

Live results: http://siwihome.azurewebsites.net/canoe123/eca?SessionKey=siwidata.1188
Livestreaming – Canoe Europe Youtube channel: https://www.youtube.com/canoeeurope

Promo video 1: https://www.youtube.com/watch?v=XRD4GdNHYBA

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF