Kanoe.cz

Nová jména v reprezentaci, Hradilek a Hilgertová až čtvrtí

hilgertovaAO složení reprezentačního týmu ve vodním slalomu se rozhodlo dnes, v neděli v rámci 4. Českého poháru Skupiny ČEZ na řece Trnávce. Překvapivé výkony podali zejména mladí reprezentanti. Ostřílené hvězdy jako Štěpánka Hilgertová a Vavřinec Hradilek nakonec braly celkově jen čtvrtá nominační místa.

Ty jim ale umožňují start na závodech Světového poháru. Hradilek ani Hilgertová ale nebudou mít šanci bojovat o medaile třeba na nadcházejícím mistrovství Evropy ve slovinském Tacenu.

kudejova K1„Byl jsem hodně překvapený výkony mladých závodníků, jako byl například Matyáš Lhota a Vašek Chaloupka. Ve všech kategoriích se dokázali přesadit mladí závodníci,“ hodnotí výsledek nominace vodních slalomářů šéftrenér Jiří Pultera. „Kategorie kajakářů a kajakářek je hodně vyrovnaná, takže to, jak to skončilo i pro ostřílené olympioniky, jako je Vávra Hradilek, nebo Štěpánka Hilgertová, jen dokazuje, jaký je momentálně stav v těchto kategoriích. Za rok to zase může dopadnout jinak.“

Napínavé souboje mezi kajakáři připojily k již nominovanému bronzovému olympionikovi Jiřímu Prskavcovi ještě dvě jména. ME a MS nakonec pojede s Ondřejem Tunkou a Vítem Přindišem. Olympijský medailista z Londýna Vavřinec Hradilek skončil v nominaci čtvrtý a pojede tak Světové poháry.

Tunka K1Kajakářka Kateřina Kudějová dnešním vítězstvím suverénně potvrdila dominanci. Již v sobotu po třetím kvalifikačním závodě bylo jasné, že další místa pro evropský a světový šampionát mezi kajakářkami obsadí Karolína Galušková a Amálie Hilgertová, devatenáctiletá neteř slavnější Štěpánky, která skončila celkově čtvrtá.

Mezi kanoistikami si celkově nejlépe vedla mistryně ČR Tereza Fišerová před Monikou Jančovou, vítězkou nedělního závodu, a Evou Říhovou.

Mezi singlkanoisty je v čele olympionik Vítězslav Gebas, no nedělní závod se nejlépe povedl bronzovému z juniorských ME Václavu Chaloupkovi, kterému stačilo na celkové 4. místo. V reprezentaci tak ke Gebasovi přibyde Matyáš Lhota a Michal Jáně. Juniorskému mistru Evropy a vicemistru světa z loňského roku k nominaci pomohlo dnešní páté místo.

Na ME a MS bude kategorie C2 ve složení Ondřej Karlovský, Jakub Jáně a Jonáš Kašpar, Marek Šindler. Třetí nakonec pak Tomáš Koplík a Jakub Vrzáň. Díky menším odstupům odsunuli na čtvrtou příčku Vojtěcha a Tomáše Hegerovy.

kaspar sindlerFoto: Adam Svoboda


Odkazy: Aktuální stav nominace zde: http://slalom-world.com/index.php?act=10&idz=53
Výsledky So+ NE sledujte na http://bit.ly/2017CPCEZ-Trnavka-2
Live Stream na CzechCanoe YouTube www.youtube.com/czechcanoe
– všechny streamy z ČP ČEZ: http://bit.ly/2017CPCEZ-youtube
Fotky na www.zonerama.com/kanoe
Jednotlivé jízdy závodníků lze prohlížet i zde (+ možnost různého filtrování dle oddílu, výrobce a typu lodě, sdílení, stahování videí atd.)
www.dartfish.tv/czechcanoe
Pro další aktuality, fotografie a videa sledujte náš kanál https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF