Kanoe.cz

Měsíc do mistrovství České republiky ve vodním slalomu v Praze - Troji

kudejova 1Už za měsíc (10 – 11. června) se nejlepší čeští vodní slalomáři představí na oblíbené trati v Praze – Troji v rámci bojů o národní tituly. Jen týden před Světovým pohárem, kterým v Praze odstartuje letošní seriál Mezinárodní kanoistické federace ICF, bude šampionát generálkou před boji se světovou špičkou a také soubojem o cenné body v rámci Českého poháru Skupiny ČEZ ve vodním slalomu.

Akce se koná za finanční podpory hlavního města Prahy. Současně se na M-ČR dospělých bude také závodit o tituly do 23 let. „Mistrovství ČR bereme jako nejprestižnější závod v rámci českých soutěži. A díky našim partnerům, zejména Skupině ČEZ a společnosti ČEPS, jej můžeme pořádat na odpovídající úrovni. Díky pojišťovně UNIQA a spolupráci s Českou Televizí můžeme divákům u televizních obrazovek nabídnout i přímý přenos,“ říká manažer Českého svazu kanoistiků sekce divoká voda Stanislav Ježek.

kasparSindlerPo konání šampionátu pod Lipenskou přehradou, který proběhl v době olympijských her, se akce přesouvá na trojskou trať. V Troji se naposledy pořádal v roce 2015. „Termín, který je přesně týden před Světovým pohárem nám trochu zjednodušuje organizaci a mistrovství ČR můžeme brát tak trochu i jako generálku na Světový pohár,“ dodává Ježek.

„Některé mobilní stavby (dočasná větší tribuna, konstrukce pro velkoplošné obrazovky) už budou připravené pro Světový pohár a tak je můžeme využít i pro MČR,“ dodává.
Republikový šampionát je součásti Českého poháru Skupiny ČEZ, takže se započítává i do soutěže o auto na rok v hodnotě cca 500.000,- Kč od společnosti AutoTreid pro nejlepšího vodního slalomáře. Tuto cenu vyhrává závodník s nejvyšším CELKOVÝM součtem bodů ze všech závodů ČP ČEZ. Pro vítěze čekají i atraktivní finanční odměny - 20.000 za vítězství, 10.000 za druhé místo a 4.000 za třetí příčku.

prskavec a atmosferaTituly bude obhajovat mezi kajakáři Ondřej Tunka, který to nebude mít v konkurenci Jiřího Prskavce, Víta Přindiše nebo Vavřince Hradilka určitě lehké.
Nejlepší kajakářkou byla loni Kateřina Kudějová. Mezi kanoisty, kde se kuriózně na prvním místě umístili dva závodníci, si dres s označením mistra republiky obleče olympionik a čerstvý táta Vítězslav Gebas a stříbrný z MS23 2016 Lukáš Rohan. Mezi singlkanoistkami bude obhajovat titul Tereza Fišerová. Olympionici z Ria Jonáš Kašpar s Markem Šindlerem budou o další titul bojovat mezi deblkanoisty.

Mistrovství České republiky a Český pohár Skupiny ČEZ ve vodním slalomu budou probíhat v sobotu 10. a v neděli 11. června na umělé slalomové dráze v Praze – Troji. Mistrovství ČR v sobotu 10. června bude vysílané v přímém přenosu na ČT Sport v rámci dne s Českou televizí. Od 9 hodin začnou na ČT vstupy z Troje, doplněné pořady o historii kanoistiky, sjezdu na divoké vodě a kanoistice obecně. V 12:30 startuje přímý přenos finále Mistrovství ČR ve vodním slalomu 2017.

Pro více informací sledujte https://www.facebook.com/CzechCanoe/

Foto: Jan Luxík

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF