Kanoe.cz

Vodní slalomáři ukončili soustředění v Pau

pau prskavecV dějišti zářijového mistrovství světa ve vodním slalomu se poslední týden připravovali závodníci před startem jarní sezóny. Francouzské Pau patří k oblíbeným tratím, jak říká i šéftrenér reprezentace Jiří Pultera.

Naši reprezentanti mají přitom za sebou již delší přípravu v zahraničí. „Závodníci našeho týmu se v průběhu zimy připravovali ve dvou osvědčených lokalitách – v Australském Penrithu a v Al Ain ve Spojených Arabských Emirátech. Oba pobyty proběhly za ideálních podmínek,“ informoval šéftrenér Jiří Pultera. „Po návratu z těchto destinací bývá občas rizikový přechod do našeho klimatu, tento přechod proběhl bez problémů,“ doplnil.

Po návratu z teplých krajin následoval v krátkém čase ihned odjezd do Francie, kde se výprava přesouvala už 19. března. „Co já od soustředění očekávám je hlavně to, že bude tým po delší době kompletně pohromadě a samozřejmě plánujeme jezdit, jezdit, jezdit, protože trať v Pau se
vyznačuje velmi proměnlivou vodou a je obtížné se naučit perfektně jednotlivé nájezdy. Do Pau během sezony vyrážíme ještě na dva desetidenní pobyty a to v červenci a srpnu,“ plánoval Pultera před soustředěním.

Nakonec proběhl trénink v Pau bez jakýchkoliv komplikací s výjimkou jednoho tréninku. „Přehnala se zde bouřka, ale i to jsme zvládli a trénink odjezdili podle plánu, i když to bylo náročnější. Závodníci byli zdraví s výjimkou pár lehkých nachlazení,“ řekl Pultera v Pau.

Koncem září tu bude opět boj o tituly mistrů světa, kde bude mít český tým velké ambice. Tituly mistrů světa z Londýna 2015 bude obhajovat kajakář Jiří Prskavec i Kateřina Kudějová. „K hodnocení výběru tratě pro MS se vždy snažím přistupovat pragmaticky a tím pádem se nezabývám otázkou pro koho je výběr trati v Pau výhoda nebo nevýhoda. Ale snažím se veškeré úsilí zaměřit na to, aby za daných možností měli pro přípravu co nejlepší podmínky pro naše závodníky, což je základním předpokladem případného úspěchu,“ říká šéftrenér seniorské reprezentace.

Závodníky čekají později v sezóně ještě dvě soustředění v Pau a v květnu pak na trati mistrovství Evropy ve slovinském Tacenu.

Foto: archiv Jiřího Prskavce

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF