Kanoe.cz

Australian Open - všichni Češi postupují z kvalifikace

jiraaust3Všech jednadvacet českých závodníků dokázalo v nabité konkurenci australského světového rankingového závodu postoupit z kvalifikace do sobotního a nedělního semifinále. Úřadující Mistr světa Jiří Prskavec nenechal nikoho na pochybách o své suverenitě a zvítězil v kvalifikaci se sekundovým náskokem i s vypuštěnou cílovou rovinkou.

V kvalifikaci Australian Open zvítězila po velmi vydařené jízdě také Veronika Vojtová. Zanechala tak za sebou hned čtyři olympijské medailistky: stříbrnou medailistku z posledních olympijských her, Novozélanďanku Luku Jones, týmovou kolegyni Štěpánku Hilgertovou, Slovenku Elenu Kaliskou, i domácí Jessicu Fox. Australanka si ovšem spravila chuť, když s přehledem zvítězila v kategorii C1 žen.

Krátce po 9. hodině místního času odstartuje v sobotu ráno kajakářské semifinále, následované semifinálovým závodem ženské singlekanoe. Pouze 10 závodníků postupuje do odpoledního finále. Povede se v něm Prskavcovi předvést stejný výkon jako v dnešní kvalifikaci a znovu porazit aktuálního olympijského vítěze Joa Clarka? „Joe dostane,“ slibuje přesvědčeně Prskavec i přesto, že jednoduchá trať může svědčit spíše silovým závodníkům, jako je právě Clark či kondičně dokonale připravenému, strojovému Němci Hannesu Aignerovi.

I mezi českými singlekanoistkami ovšem máme několik želízek v ohni. Zuby na medaili si brousí nejen republiková mistryně Tereza Fišerová, ale i v dnešní kvalifikaci třetí Monika Jančová.

V neděli jsou potom na programu semifinálové jízdy kajakářek a singlekanoistů. Medaili touží získat nejen olympionička Kudějová, ale i její dlouhodobá bývalá sparingpartnerka, již zmiňovaná Vojtová. Mezi holkami panuje rivalita. „Největší soupeřkou je ovšem domácí Foxová,“ shodují se.

Ani singlekanoisté nejsou v nedělním závodě bez šance na zisk cenných kovů. Seniorský reprezentant Tomáš Rak odpověděl na otázku týkající se jeho ambic jednoznačně: „Medaile, to je jediný co beru.“

Jak to u protinožců dopadne, můžete sledovat zde.

Instagram #czechcanoe

Mistrovství světa U23 a juniorů ve slalomu

Auto od AutoTreid

thumb ATT075 Vizual Seat Arona 02b

2x automobil Seat Arona na jeden rok od společnosti Autotreid“.
Víte kdo vyhrál?

 

Partneři ČSK DV

UNIQA logo 2018   


letenky na míru
  


www.monada.cz
zajišťuje fyzioterapii reprezentačnímu týmu vodních slalomářů

2019 Oceania Championships

ICF Ranking Markkleeberg

Výsledky slalom

 

Facebook ČSK DV

 

Facebook ICF